Güzel Parti'den Bekle'ye tebrik mesajı!

Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle'nin Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevine atanmasının ardından Roman kökenli vatandaşların kurduğu Güzel Parti Bekle'yi tebrik etti. Genel Başkan Akbulut ayrıca Bekle'ye  Rom, Dom, Lom ve Abdallar için çağrıda bulundu.

Güzel Parti'den Bekle'ye tebrik mesajı!
24 Eylül 2020 - 12:06

Hande Turan- İzmir'de Romanları siyaset arenasında temsil eden Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle Ak Parti Sosyal Politikalar Başkan yardımcılığı görevine atandı.Geçtiğimiz aylarda Romanları temsilen kurulan Güzel Parti Genel Başkanı Hüseyin Akbulut Bekle'yi tebrik etti.

Akbulut, "İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güney Anadolu bölgelerinde yaşayan Rom, Dom, Lom, Abdal (Romanlar ve Roman gibi yaşayan gruplar) kardeşlerimizi bir bakan ile ziyaret etmelerini çok isterim Oradaki vatandaşları ne kadar ağır şartlar altında insanca yaşamak için mücadele ettiklerini kendi gözleri ile bir görmelerini çok arzu ediyorum." dedi.


ROMAN EYLEM PLANI VURGUSU 
Roman vatandaşların beklentilerinin daha da arttığını dile getiren Akbulut, beklentilerin karşılanması için sağlam adımlar atılmasının son derece önemli olduğunu ve bu gelişmenin Roman vatandaşlar için umut teşkil ettiğini ifade etti. Akbulut, "Umarım bu beklentilere cevap verecek şekilde çalışmalarını sürdürürler. Cemal Bekle kardeşimizi tebrik ediyoruz. Çok uzun zamandır Roman eylem planı çok ağır bir şekilde işliyordu Roman vatandaşların beklentileri hızlı bir şekilde çözüleceğini umuyorlar Türkiye'de birçok etnik grup ezilmiştir Roman ve Abdal toplumu hepsinden fazla ezilmiştir İç Anadolu Doğu Anadolu ve Güney Anadolu bölgelerinde yaşayan Rom, Dom, Lom, Abdal (Romanlar ve Roman gibi yaşayan gruplar) kardeşlerimizi bir bakan ile ziyaret etmelerini çok isterim Oradaki vatandaşların ne kadar ağır şartlar altında insanca yaşamak için mücadele ettiklerini kendi gözleri ile bir görmelerini çok arzu ediyorum. İlerleyen günlerde Cemal Bekle kardeşimizin bu sorunlara ve beklentilere nasıl yardımcı olacağını göreceğiz. İnşallah kardeşlerimize yardımcı olurlar, tekrar tebrik eder görevinde başarılar dilerim" şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum