Ak Parti'nin Roman Vekili Cemal Bekle'ye yeni görev!

İzmir'de Roman vatandaşları siyasette temsil eden Ak Parti Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Bekle, “Dezavantajlı mahallelerde yaptığımız çalışmalarla bu alanı iyi tanıyor olmamız faydalı işleri yapmamız için vesile, Romanları temsil etmekten gurur duyuyorum” dedi.

Ak Parti'nin Roman Vekili Cemal Bekle'ye yeni görev!
23 Eylül 2020 - 13:10 - Güncelleme: 23 Eylül 2020 - 13:59

Hande Turan-Ak Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Ak Parti Sosyal Politikalar Başkan Yardımcılığı görevine atandı. İzmir'de Romanları siyaseten temsil eden Bekle, bu görevin dezavantajlı bireyler ve Roman vatandaşların sıkıntılarına çözüm olabilmek için son derece önemli olduğunu ve almış olduğu sorumlulukla Romanları temsil etmekten gurur duyduğunu ifade etti.

SORUMLULUĞUMUZ ARTTI

Romanları ve İzmir'i temsil etmekten gurur duyuyorum şeklinde sözlerine başlayan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Sosyal Politikalar'ın toplumdaki her grubun ve dezvantajlı bireylerin refah seviyeleri artırmak için önemli bir alan olduğunu aktardı. Bekle, “Yükümüzün ve sorumluluğumuzun artttığının farkındayız. İnşallah bir çok örnek projeye de aracı olacağız. Hem benim sosyolog olmam hem de dezavantajlı mahallelerde yaptığımız çalışmalarla bu alanı iyi tanıyor olmamız faydalı işleri yapmamız için vesile. Ak Parti kurulduğu günden bu yana Türkiye'de sosyal içerme projelerinde yer almış ve başarılı bir partidir. Her alanda yaptığı çalışmalar ortadadır. Bizde bundan sonra var gücümüzle almış olduğumuz sorumluluğun bilinciyle çalışacağız. İlk projelerimizden biri de toplumdaki dezavantajlı kadınların daha iyi yaşam koşullarına ulaşmalarını sağlayacak bir proje olacak. Ülkemizde hayırlara vesile olacak projelere imza atacağız.” diye konuştu.EMSAL TEŞKİL ETMELİ

Sosyal statü olarak bir Roman'ın sosyal politika belirleme alanında masada oturmasını kıymetli bulduklarını ifade eden İzmir Roman Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, Stratejik Roman Eylem Planı'nı işletilmesinde Bekle'den roman vatandaşların beklenti içerisinde olduklarını vurguladı. Cıstır, “Siyaseten ayrı düşüncelerde olsak bile İzmir Milletvekilimiz sayın Cemal Bekle'nin Sosyal Politikalardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı'na getirilmesini tebrik ediyoruz Eleştiririz, sorgularız ancak desteğimiz tam. Bu kararın emsal teşkil etmesi son derece önemli. Eğitimde, istihdamda, barınmada, sağlık da, sosyal yardım da ve sahada Ulusal Stratejik Roman Eylem Planı'nı işleteceğini umuyoruz. Valiliklere bağlı birimler ve sosyal devletin tüm unsurlarının Roman mahallelerinde dünden daha fazla görünür olmasını sağlayacağını düşünüyoruz. Eleştiri hakkımızı saklı tutuyor başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum