Gözaltına alınmıştı.. Serdaroğlu'ndan ilk açıklama!

"Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla gözaltına alınan Doğru Parti genel başkanı Rıfat Serdaroğlu gözaltı kararıyla ilgili ilk açıklamasını yaptı. Serdaroğlu, “Ülkesini seven namuslu insanlar tehdit altında, hırsızlar da devletin tepesinde. At izi, it izine karıştı demek bu olsa gerek” dedi.

Gözaltına alınmıştı.. Serdaroğlu'ndan ilk açıklama!
12 Kasım 2020 - 15:40 - Güncelleme: 12 Kasım 2020 - 16:04

Hande Turan-Ege'ye Bakış/ Doğru Parti Genel Başkanı ve eski bakan Rıfat Serdaroğlu, bugün Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alındı. Geçtiğimiz günlerde 10 Kasım Atatürk'ü anma programında konuşan Serdaoğlu iktidarı sert sözlerle eleştirmiş, 'Geldikleri gibi gidecekler. Nasıl ki Tayyip Erdoğan'dan önceki başkanlar görevlerini iyi kötü yapıp ayrıldılar. Siz şah değilsiniz, padişah değilsiniz. Siz de gideceksiniz. Ancak sizin gideceğiniz yer eviniz değil Yüce Divan olacak' ifadelerinde bulunmuştu. Bu sabah saatlerinde İzmir'den Ankara'ya gelirken havalimanının VIP çıkışında gözaltına alınan Serdaroğlu, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” gerekçesiyle savcılıkta ifade verdi. Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu gözaltı kararıyla ilgili Doğru Parti'nin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

“AT İZİ, İT İZİNE KARIŞTI”

İzmir'den Ankaraya gelirken Esenboğa Havalimanı'nda 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' gerekçesiyle ifadeye götürülen Serdaroğlu, Ankara Çubuk Adalet Sarayı önünde gözaltı kararıyla ilgili konuştu. Serdaroğlu, “Türkiye gerçekten çok ilginç bir ülke oldu. Hukuk vasfını kaybetti Namuslu insanlar, dürüst insanlar, vatanseverler ve bu ülkeyi seven herkes tehdit altında. Maalesef hırsızlarda devletin tepesinde. At izi, it izi birbirine karıştı demek heralde böyle bir durum olsa gerek. Önemli değil, biz Türk yargısına da Türk polisine de güveneceğiz. Ama bu millete hizmet etmiş adamları böyle ifadeye çağırırken devlet adabı içinde çağırmaları lazım. Bizi hangi savcı çağırdı da biz gitmedik? 120'nin üstünde davamız oldu. Buradan Türk Milleti'ne bir şey söylemek istiyorum. Adi hırsız sizi seçer, arar, inceler evinizi öğrenir. Sizin olmadığınız bir an gelir evinizi soyar. Yani adi hırsız sizi seçer. Ama siyasetteki hırsızı siz seçersiniz. İşte ülkenin geldiği durum bu. Biz Doğru Parti olarak bunun kavgasını veriyoruz. Doğru Parti iktidarında haysiyetli, dürüst ve namuslu insanlar görev yapacak. Bu hırsızların hepsi devletin çerçevesinde layık olduğu cezaya çarptırılacak” diye konuştu.

  


YORUMLAR

  • 0 Yorum