Doğru Parti'den iktidara sert sözler! "Gidecekleri yer Yüce Divan"

Doğru Parti bugün 10 Kasım Atatürk anma programında basınla bir araya geldi. Atatürk'ün emanetlerine sahip çıkacaklarını aktaran Serdaroğlu, partinin ideolojisinden ve yol haritasından bahsetti. Serdaroğlu “Doğru Parti'nin silahsız bir Kuva-yi Milliye hareketidir.Bu mücadelenin içinde biz varız. Siyaseti pahalı ve paralı bir iş olmaktan çıkaracağız” dedi.

Doğru Parti'den iktidara sert sözler! "Gidecekleri yer Yüce Divan"
10 Kasım 2020 - 11:49 - Güncelleme: 10 Kasım 2020 - 14:09

Hande Turan-Ege'ye Bakış/ Adalet Parti döneminde Bergama Belediye Başkanlığı yapan ardından iki dönem Sağlık ve Devlet bakanlıklarında görev yapan Rifat Serdaroğlu'nun kurduğu Doğru Parti bugün İzmir'de 10 Kasım Atatürk'ü anma programında basınla bir araya geldi. Liderliğini yaptığı Doğru Parti'nin yol haritasından bahseden Serdaoğlu Ak Parti'ye sert eleştirilerde bulundu. Serdaroğlu, “Geldikleri gibi gidecekler. Nasıl ki Tayyip Erdoğan'dan önceki başkanlar görevlerini iyi kötü yapıp ayrıldılar. Siz şah değilsiniz, padişah değilsiniz. Siz de gideceksiniz. Ancak sizin gideceğiniz yer eviniz değil Yüce Divan olacak” diye konuştu.

CANIMIZ PAHASINA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Toplantıda konuşma yapan Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu Doğru Parti olarak kendilerini, Atatürk'ün ilke ve devrimlerine sahip çıkmaya, onun ilkelerinin Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinde yeniden etkin ve geçerli olması için çalışmaya ve laik Cumhuriyeti korumaya ant içmiş vatanseverler olarak tanımladı. Serdaroğlu, "Bugün dünyanın hala itibar ettiği Büyük Devlet Adamı, emperyalist devletlerin ordularını diz çöktüren büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 82'nci yılıdır.Yeri doldurulamayan Aziz Atatürk'ü, tüm dünya milletleri gibi Türk Milleti de özlemle, şükranla anmaktadır. Aziz Atam, gerek Nutuk'ta gerek Gençliğe Hitabe'nde, gerekse Anayasanın başlangıç kısımlarında bizlere bıraktığın emanetlere canımız pahasına sahip çıkacağız. Herkes tarafından bilinmelidir" diye konuştu.

'HIRSIZLIK' İDDİASI

AK Parti için 'organize suç çetesi' benzetmesi yapan Serdaroğlu, 'AK Parti'nin son hırsızlığı' diyerek bazı iddialarda bulundu. Serdaroğlu, “AK Parti denen tek kişilik parti, Atatatürk'ün vasiyetine aykırı olarak davranmış, 17 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararına dayanarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansman Genel Müdürlüğü'nün 217586 sayılı yazısı ile, İş Bankası'ndan Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumuna verilmesi gereken tutarın aktarılmasını engellemiştir. Bu kanunsuz davranışa karşı Doğru Parti, Danıştay'a müracaat etmiş ve AK Parti iktidarına karşı hukuk mücadelesi başlatmıştır. 09/11/2020 tarihinde 2020/6055 dosya numarasıyla Danıştay'a dava açmıştır.” dedi.

"DÜNYANIN EN ZENGİN SİYASETÇİLERİ"

AK Parti'nin Cumhuriyetin tüm eserlerini, iki üç yıllık gelirleri karşılığında peşkeş çektiğini ifade eden Serdaroğlu, “İktidar Türrk milletini gırtlağına kadar borçlandırdı. Yetmedi önümüzdeki 25 yılımızı da ipotek altına aldı. Tüm mal varlığı tek yüzük olan siyasetçiler dünyanın en zengin siyasetçileri arasına girdiler.Cumhuriyetimizin değerlerine her gün saldıran AK Parti, en son olarak Atatürk'ün Vasiyetini çalmaya kalktı. Hukuk yoluyla bu vasiyeti koruyacağız” dedi.

SİYASETTE NE İŞİNİZ VAR?
Kararname üzerinde konuşan Serdaroğlu, "10 Kasım gününde Atatürk’ün tüm emanetleri gibi vasiyetlerine de sahip çıkmak bizim görevimizdir. Tüm muhalefet partileri bu konuda sessiz kalmamalı. Bu güne kadar hep sessiz kaldınız. Atatürk'ün değerlerine, hatıralarına sahip çıkmayacaksanız siyasette ne işiniz var? Eğer Atatürk'ün emanetlerine sahip çıkmıyorsanız ki çıkmadıkları belli ki AK Parti bu hale kadar geldi, Türk milletinin onlara itibar etmeyeceğini bilmeleri gerekiyor. Atatürk'ün emanetlerini hak ettiği yere getirmeye çalışan DOĞRU Parti olarak biz bu mücadeleden vazgeçmeyiz. Şuana kadar 46 vilayette teşkilatlanmış durumdayız. Yılbaşına kadar birçok ilde teşkilatlanmalarımızı tamamlayacağız" dedi.

SOYER'E ELEŞTİRİ: SIKINTI VAR AMA BAŞARILI DEĞİL

İzmir Depremi'nin ardından yerel yönetimlerin hizmetlerini değerlendiren Serdaroğlu İzmir'e vizyonu geniş ve yatırım yapabilecek genç başkanların yakışacağını ifade etti. Serdaoğlu, “İzmir'deki deprem olayında Belediyenin çok başarılı olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak AKP kendisinden olmayan belediyelere karşı her türlü haksız, tamamiyle suç olan uygulamalar yapıyor. İller Bankası'ndan hisse kesiyor, toplanan paralara el koyuluyor. Ancak kendinden olan belediyelere geniş davranıyorlar. İzmir'in proje yapılı, yatırım yapabilecek belediye başkanları çok az geldi. Biz yerel seçimlerden evvel Çoban Ateşi hareketinden sonra seçim döneminde Tunç Soyer'e de hoş geldin dedik ve bu seçim ona oy kullanacağımızı söyledik. Ama bir daha ki dönem size oy vermeyeceğiz dedik. Oraya Çoban Hareketi'nden genç bir hanımefeni, genç bir beyfendi dünyayı bilen vizyonu geniş ve yatırım yapabilen biri gelecek demiştik. Sıkıntılar var ancak başarılı olduğunu söyleyemem” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum