Cübbeli'nin bildiğini devlet bilmiyor mu? İzmir'de hangi tarikatlar silahlanıyor?

Geçtiğimiz günlerde Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge adlı programına katılan, kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün açıklamalarında İzmir için çok önemli bir noktaya değindi.

Cübbeli'nin bildiğini devlet bilmiyor mu? İzmir'de hangi tarikatlar silahlanıyor?
16 Eylül 2020 - 10:38 - Güncelleme: 26 Eylül 2020 - 09:34

EGE'YE BAKIŞ/ Türkiye’de son dönemlerde sayıları git gide artan tarikatlar ve tarikatlar içinde yaşanan çarpık ve sapkın ilişkiler üzerine konuşan Cübbeli Ahmet, özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinde Arabistan destekli selefi hareketlerle İran’a yakın Şia kökenli tarikatların birbirlerine karşı silahlandıklarını açıkladı.İÇ SAVAŞ HAZIRLANIYOR
Tarikatların hızla ve kontrolsüz şekilde silahlandıklarının altını çizen Cübbeli Ahmet katıldığı programda, “Bu selefi yapılanma durumu için ben üç dört defa konuşma yaptım. Hiss-i kabl-el vukuya gerek yok, iki bin dernek var. Bu dernekler silahlanıyor. Şahışlar pompalı.. Dört defa,  “Silahlanmayı engelleyin, iç savaş hazırlanıyor, özellikle Batman, Adıyaman taraflarında diye söyledim. Oradaki selefi akımlarla Batman tarafındaki Şii tarafı yanı İran yanlısı grupların çatışması barut gibi artırıyor. İnternetten çok hızlı şekilde yayılan pompalı silahlar alıyorlar.” şeklinde yaptığı açıklamalara karşı ise yetkili mercilerden henüz bir açıklama yapılmadı
 İZMİR KAYNIYOR
Bu kontrolsüz ve tehlikeli yapılanmanın İzmir'de de  mevcut olduğunu iddia eden Cübbeli Ahmet, “Ne olur bu silahlanmayı durdurun, yarın bu işin önüne varamayız. Birisi şeyhim diye cihat ilan edecek, öbürü mehdiyim, “Çıkın!” diyecek. Birbirimizi kırarız, bu müslüman millet birbirini öldürmek durumunda kalır. Askere de karşı çıkacaklar; asker de müslüman, birbirlerini vurmak zorunda kalacaklar. PKK’dan ümidi kesildi diye, şu Selefi hortlatması. İzmir kaynıyor. Adamlar açıkça rey veren kafir; cübbeli, takkeli kafir diyor. Bunlara nasıl müsaade ediliyor, insanları alenen ölümle tehdit ediyorlar. Bu selefi derneklerinin mutlaka kontrol edilmesi ve silahlanmalarının engellenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

İzmir’de son dönemde çok sayıda kapalı yapılanmanın oluştuğu yurttaşların dahi bilgisindeyken akıllara Cübbeli’nin bildiğini devlet bilmiyor mu, sorusu geldi. FETÖ yapılanmasının en önemli merkezlerinden olan İzmir’de Fetö sonrası doğan boşluğun kim tarafından doldurulduğu henüz kamuoyuna yansımamış durumda. İzmir’de selefi hareketlerin ise ne durumda olduğu ve ne kadar silahlandıkları ile ilgili yetkili mercilerin bir çalışma yapıp yapmadığı bilinmiyor. Biz de buradan soruyoruz: İzmir’de Fetö’den doğan boşluğu eli silahlı yapılanmalar mı dolduruyor?

YORUMLAR

  • 0 Yorum