Yücel'den Ak Partili Dağ'a 'Millet Bahçesi' çıkışı: İzmirliler hakaret sayar!

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantı sonrası basının sorularını yanıtlayan Yücel, Hamza Dağ'ın 'Kültür Park'ı Millet Bahçesi yapalım' sözlerine, “İzmirliler bunları bir hakaret olarak algılar, yandaşların zenginleştirildiği bir takım örnekler var. Ancak İzmirliler buna izin vermez” dedi

Yücel'den Ak Partili Dağ'a 'Millet Bahçesi' çıkışı: İzmirliler hakaret sayar!
12 Ekim 2020 - 15:45 - Güncelleme: 12 Ekim 2020 - 22:25

Hande Turan- Ege'ye Bakış/ Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen toplantıda ilçe başkanları bir araya geldi. İl yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda başkanlardan mahalle temsilcilerinin belirlenmesi, sandık sorumlularının görevlendirmelerinden, ivedilikle yeni üye kazandırılması ve mevcut üye yapısı üzerinde çalışmalar  yapılması istendi. İl Başkanı Yücel toplantının bitmesinin ardından basının sorularını yanıtladı.
 

Ak Parti'nin 7'nci olağan Karşıyaka kongresinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Hamza Dağ tartışmamalara neden olan fuar alanı için "Allah’ın bir lütfu, bizden öncekilerin bize vermiş olduğu bir miras… Alın iste size ne güzel millet bahçesi… Yapalım hep beraber… Siz yapamıyorsanız biz yapalım... İzmir'e budan daha güzel bir şey olabilir mi?" ifadelerini yadırgadığını kaydeden Yücel, İzmir için ben söz konusu olmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

YAPAY GÜNDEM İLE GERÇEK SORUNLAR KAPATILIYOR 

Hamza Dağ'ın 'Kültürpark'ı Millet Bahçesi yapalım' teklifini yadırgadığını, ekonomik kriz, yoksulluk ve halkın ihtiyaçlarının yapay gündem yaratılarak unutturulmaya çalışıldığını ifade eden Yücel," Ülkenin hiç bir sorunu ekonomik kriz ve yoksulluk yokmuş, dolar euro alıp başını gitmiyormuş gibi Ak Partili yöneticilerin böyle gündemde olmayan konuları ortaya atmak gibi bi alışkanlıkları var. Her ağızlarını açtıklarında benzer konularda halkın gündeminde ve ihtiyacı olmayan konularda bir takım açıklamalar yapıyorlar. Biz istiyoruz ki, halkın ihtiyaçları neyse onlara kafa yoralım. İktidar demek erk demek, icra demek, iktidar demek yaptırım ve çözüm üretmek demek. Ancak yapılan açıklamalara baktığımızda kimisi yapay gündem yaratmaya yönelik, kimisi halkın ihtiyaçlarının, ekonomik sorunlarının ve ülkenin gerçek sorunlarının konuşulmasını unutturmaya yönelik açıklamalarda bulunuyor. Sayın Hamza Dağ'ın bu açıklamasını yadırgadım. İzmir Fuarı ve Kültürpark; tarihiyle, kültürüyle, İzmir'in geçmişiyle özdeşleşmiş bir yer. Yeşil alanıyla, sanat ve tiyatro ve kültürel etkinlikleriyle gerçekten İzmir yaşantısını yansıtan, İzmirlilerin ihtiyaç duyduğu bir alan" dedi. 

İZMİRLİLER HAKARET SAYAR

CHP İzmir İl Başkanı Yücel, Ak Parti'nin Millet Bahçesi yapmaya yönelik çalışmalarda yandaş müteahhitlere ihalelerin verildiği ve yandaşların zenginleştirildiği bir takım örneklerin olduğunu ifade etti. İzmirlilerin buna izin vermeyeceğini kaydeden Yücel, "Şuanda Büyükşehir Belediyemizin fuardan taşınmasından dolayı Kültürpark'ı yenileme konusunda bir takım çalışmalar var. Geçen dönem Sayın Aziz Kocaoğlu döneminde başlayan bu çalışmalar İzmirlilerin ihtiyaçlarına ve yeşil alanı arttırmaya yönelik. Orada 7 gün 24 saat yaşayan, etkinlikler yapılan kültürel ve sosyal spor alanlarında olsun bir alan oluşturma konusunda hazırlıklar var. Dolayısıyla İzmirlilere sorsanız buranın Millet Bahçesi olmasını istiyor musunuz diye, açıkçası İzmirliler bunları bir hakaret olarak algılar. Benzer alanlarda Millet Bahçesi yapmaya yönelik çalışmalarda yandaş müteahhitlere ihalelerin verildiği, yandaşların zenginleştirildiği bir takım örnekler var. Ancak İzmirliler buna izin vermez. Kültürpark'ın yeşil alanın ve kültürel, sosyal etkinliklerin arttırıldığı, İzmirlilerin tarihiyle özdeşleşmiş bir şekilde bir yenileştirme çalışmasını herkes ister ve bekler. Ancak Millet Bahçesi gibi bir durumun İzmir için ben söz konusu olmayacağını düşünüyorum." diye konuştu.

ÇALIŞTAY KONULARI İRDELENDİ

Yapılan toplantının rutin bir toplantı olduğunu belirten Başkan Yücel, “Arama Çalıştayı’mızdan sonra yaptığımız ilk toplantı. İl yönetim kurulu üyelerimiz de katıldı toplantıya. Toplantıda çalıştayda gündeme gelen konuları irdeledik. Önümüzdeki günlerde örgütün çalışmalarını hızlandırmak için birtakım kararlar almıştık. Bunu ilçe başkanlarına deklere etmiştik. Bu konuları biraz daha ayrıntılı görüşüp fikir alışverişinde bulunduk. Bu konular; mahalle sorumlularının üye sayısı olan yerlerde seçimle olacak şekilde belirlenmesi,  seçim taramasının yapılması, bütün ilçelerimizde CHP üyelerine birebir ulaşarak partinin çalışmalarına aktif katılmalarının sağlanması, partiye yeni üyelerin kazandırılması, nitelikli ve genç üye kazandırılması gibi birtakım ana başlıklar altında ilçe başkanlarımızla toplantımızı gerçekleştirdik. Oldukça verimli ve güzel bir toplantı oldu” dedi.

“KENDİ İTTİFAK ORTAKLARININ GEÇMİŞTE TERÖR ÖRGÜTLERİYLE NASIL YOL YÜRÜDÜĞÜNÜ GÖREBİLİRLER”

Dün gerçekleştirilen MHP İzmir İl Kongresi’nde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP mensupları Hatay’da PKK tarafından çıkarılan yangınların ardından PKK’yı kınamamakla eleştirilmişti. Başkan Yücel, eleştirilere, “Bunu söyleyen arkadaşlarımın konuşacak başka bir şeyi olmadığı için abuk sabuk şeyler söylüyorlar. CHP'nin çevreciliğini de milliyetçiliğini de kimse sorgulayamaz. Cumhuriyet Halk Partisi bu devletin, bu Cumhuriyetin kurucu partisidir. Dolayısıyla kasıtlı ve bilinçli olarak bir takım terör örgütleri ile bir araya getirmeye çalışanlar bundan bir şey elde edemezler. Kendi ittifak ortaklarının geçmişte bu terör örgütleriyle nasıl işbirliği yaptığını, nasıl yol yürüdüğünü açıp gazete arşivlerinden görebilirler. Söyledikleri şeyin kıymeti ve değeri yok bizim için” şeklinde yanıt verdi.
  
TÜRKİYE YÖNETİLEMİYOR

Yücel, olası bir erken seçim hakkında ise şunları söyledi; “Bir gerçek var, Türkiye yönetilemiyor. Türkiye her geçen gün daha kötüye gidiyor. İktidar her tülü imkanı ve erki olmasına rağmen Türkiye'yi yönetmiyor. Ancak ülkeyi eken seçime getirme konusunda meclisin bir karar alması gerekiyor. Bu konuda çoğunluk Cumhur ittifakında biz muhalefet partisi olarak erken seçim ya da seçimden hiçbir zaman kaçmayız. Çünkü mevcut düzenin bu ilkeyi iyi bir yere getirmediğini söylüyoruz. Şimdi bir takım hazırlıklar var. Yakın zamanda baro seçimleri engellenmeye çalışılıyor, Anayasa Mahkemesi'nin kapatılması gündeme atılıyor. Pandemi ile mücadele den, fedakarlık yapan doktorlarımız. Tabip Odalarının kapatılması gündeme getiriliyor, yine MHP lideri tarafından. Bunların hepsi aslında ülkeyi erken seçime hazırlamak konusunda atılmış  adımlar. Ekonominin düzelmesi için, dövizin, doların düşmesi için AK Parti'nin bir eylemini ve icraatını görüyor musunuz? Görülmüyor… Biz erken seçim için çalışmamızı her an yapıyoruz ve örgütümüzü hazırlıyor. Biz erken seçime her zaman hazırız ve bu konudaki çalışmalarımızı da  hızlandırdı.”

“FEZLEKLER ERKEN SEÇİM ADIMLARINDAN BİRİ”

Geçtiğimiz hafta aralarında CHP İzmir Milletvekilleri Kamil Okyay Sındır ve Atila Sertel’in de olduğu birçok milletvekiliyle ilgili fezleke hazırlandığı haberleri hakkında konuşan Başkan Yücel “Ben iki vekilimizle de görüştüm ve kendilerini yapılmış bir tebligat yok. Ben bu fezlekelerden bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Bu fezlekelerin hazırlanması da erken seçim adımlarından bir tanesi bence. Ülkeyi ayrıştırmak ve kutuplaştırmanın ardından seçim startı vermek, biz bunu geçmişti daha önce yaşadık. HDP'li belediyeler kayyum atanıyor. Altı sene önce olan KOBENE olaylarından kaynaklı HDP'li isimlere soruşturmalar açılıyor. Bunun yapılma zamanlaması da manidar çünkü bir yerde suç varsa herhalde 6 sene bunun için beklenmezdi. Bu birazda insan aklıyla alay etmek gibi görünüyor. Bazı konularda bekleyip bekletip, zamanı geldiği zaman, koşulları oluştuğu zaman seçim startı vereceklerini düşünüyorum” dedi.


 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum