Toroğlu'nun ırkçı söylemine Romanlardan tepki yağdı! Güzel Parti'de acil MYK toplantısı!

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu'nun program esnasında Romanlar hakkında ırkçı ifadeler kullanmasının ardından Roman vatandaşlardan büyük tepki geldi. Tepkilerin ardından acil MYK toplantısı düzenleyen Güzel Parti yaklaşık 70 Roman derneğiyle beraber saat 14.00'da bir araya gelecek

Toroğlu'nun ırkçı söylemine Romanlardan tepki yağdı! Güzel Parti'de acil MYK toplantısı!
10 Ocak 2021 - 13:26 - Güncelleme: 10 Ocak 2021 - 13:35

Hande TURAN-EGE'YE BAKIŞ/ Eski hakem ve futbol yorumcusu Erman Toroğlu ise A Spor'da tepki çekecek yorumlarda bulundu.

Sivasspor'a 2-1 yenilen Gaziantep FK'de teknik direktör Marius Sumudica maç sonrası sözleşmesiyle ilgili tartışma yaratan açıklamalarda bulunmuştu. "Benim paranın peşinde koştuğum söyleniyor. Paranın peşinde olsaydım çok başka yerde olurdum" diyen Sumudica, "Size maaş indirimi teklifi gelse kabul eder miydiniz? Eşimi arayacağım ve bana para göndermesini söyleyeceğim" demişti.

Gaziantep Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, "Sumudicgeleceka'ya 1,2 milyon euro ödüyoruz ama şu an primlerle 1 milyon 900 bin euro istiyor. Fatih Terim de dahil bunu Türkiye'de hangi hoca alıyor?" cevabını vermişti.

ERMAN TOROĞLU'NDAN "ÇİNGENE" BENZETMESİ


Sumudica'nın sözlerini eleştiren Toroğlu, "O teknik adam var ya tam tiyatro. Böyle bir tiyatro görmedim ben. Burayı ne zannediyor? Böyle çingenelik olur mu ya, çingenelik..." derken, "Affedersin, çingenelik bu" dedi. "Ne diyeyim abi, ne taraftan tutsam o tarafa kötü gidiyor" diyen Toroğlu, "Ne bileyim abi, ne diyeyim, dilenci mi diyeyim ya, dilenci diyeyim" dedi.

Toroğlu ayrıca, "Romanlardan özür dilerim de, çok severim onları ayrıca da... Ben benzetmeyi başka yerden yaptım" diye ekledi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Barış Baki
    1 hafta önce
    Unutmayalım ki hz İbrahim peygamberimizin eşi Hacer anamızda çingeneydi peygamber efendimizin ninesiydi ırkçılığa hayır