Torbalı'daki istifa sonrası Deva İzmir'den ilk açıklama: "Bazı alışkanlıklar kolay kolay bırakılamıyor"

Yargıya taşınan Torbalı’daki başkanlık seçimi sonrası CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçen CHP’li Akbıyık’ın ardından, DEVA Partisi’nin ilçedeki tek meclis üyesi İlknur Demirtaş’ın da AK Parti’ye geçmesine Deva Parti İzmir İl Başkanı Ösen’den açıklama geldi. Ösen, “Biz ideallerimiz üzerinden siyaset yapıyoruz. Bu yeni düzen de herkese uymuyor. Bazı alışkanlıklar kolay kolay bırakılamıyor” dedi.

Torbalı'daki istifa sonrası Deva İzmir'den ilk açıklama: "Bazı alışkanlıklar kolay kolay bırakılamıyor"
01 Mayıs 2021 - 16:50 - Güncelleme: 01 Mayıs 2021 - 16:58
Hande TURAN-EGE'YE BAKIŞ/ Merhum İsmail Uygur'un vefatının ardından yeni başkanı seçmek üzere mecliste yapılan kritik seçim sonunda üçüncü turda salt çoğunluğu elde eden CHP'nin adayı Mithat Tekin Torbalı'nın yeni belediye başkanı oldu. Toplantıda yaşanan telefon krizinin ardından AK Parti grubu seçimi yargıya taşıdı.
 Seçimin ardından  CHP'li Meclis Üyesi Mustafa Akbıyık sert eleştirilerde bulunarak AK Parti'nin adayı Özgür Erman Çağlar'a oy attığını açıkladı ve partisinden istifa ederek AK Parti'ye katıldığını duyurdu.  Akbıyık’ın CHP’den istifa etmesinin ardından bir istifa da Torbalı’da DEVA Partisi’nin tek meclis üyesi olan İlknur Demirtaş’tan geldi. Partisinden istifa edip AK Parti’ye katılan Demirtaş’a rozetini AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya taktı."ALIŞKANLIKLAR KOLAY BIRAKILAMIYOR"

Torbalı’daki seçim öncesi DEVA Partisi yaptığı yazılı açıklamada yerel seçimlerde kazanan CHP’nin adayına destek vereceklerini açıklayan Demirtaş aynı zamanda Deva Partisi’nin Torbalı İlçe Başkanlığı görevine atanmıştı. Hem İzmir’in hem de Türkiye’nin tek DEVA Partili kadın meclis üyesi Demirtaş’ın flaş bir kararla AK Parti’ye geçmesini değerlendiren Deva Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, “ Sabah ilçe başkanımızda değişiklik yoluna gitmiştik zaten. Artık başka bir arkadaşımız görev yapacak. İlknur Hanım’a seçtiği yolda, AK Parti’de başarılar diliyorum. Biz takdir edersiniz çok farklı ve yeni bir partiyiz. Eski siyasetteki ‘yok oraya oy verdin, yok buraya oy verdin’ gibi çetrefilli karışık işlere girmemeyi tercih ediyoruz. İdeallerimiz üzerinden siyaset yapıyoruz. Tabi ki bu yeni düzen de herkese uymuyor. Bazı alışkanlıklar kolay kolay bırakılmıyor. Herkes için hayırlısı olsun” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum