Sıradışı tarzıyla Betül Gündoğar

Betül Gündoğar, sıradışı tarzı ve yaptığı işlerle dikkat çekiyor.Betül gece hayatının vazgeçilmezi olan müzik sevgisini, çok sevdiği dj'lik mesleğini yaparak taçlandırıyor.Bunun yanında sağlık sektöründe çalışan Betül Gündoğar'ın bir de Tatlı Kaçık adında bir kitabı var.Kitabından ve yaşamından söz ettiğimiz Betül Gündoğar Egeye Bakış gazetesinin sorularını yanıtladı.

Sıradışı tarzıyla Betül Gündoğar
07 Aralık 2020 - 11:53

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

  • Ben Betül GÜNDOĞAR. İzmir’ de yaşıyorum. Sağlık çalışanıyım. Ama benim hobilerim de var. Dj’lik, modellik, yazarlık vs gibi. Boş vakitlerimde sevdiğim işleri yapmak beni daha mutlu ediyor. Çünkü günümüz şartlarında geçinmek için garanti bir meslek yapmak önemli ama ben sevdiğim işleri yapmaktan da geri kalmak istemiyorum. Hayatı kaçırmak istemiyorum. Yaptığım her işte de başarılı olmam, yaparken aldığım keyifle de doğru orantılı. Ben aslında sosyal medyada görünen Betül’ den çok daha farklı biriyim. Bunu çevremdekilerde söylüyor. Beni tanıdıkça bir çok şeye hayret ediyorlar. Mesela muhafazakarım aslında. Sadece bazı kalıplara girmeyi sevmiyorum. İnancıma göre yaşamayı seviyorum ama başkalarına yansıtmadan. Başkalarının istediği gibi olmadan.

Malatya doğumlusunuz, İzmir'e sizi hangi rüzgar attı.?

  • Ben memur çocuğuyum. Küçükken tayin sebebiyle ailece İzmir’ e geldik ve yerleştik. İzmir’i de çok seviyorum. Sanırım başka şehirde yaşayamam. Üç yıl önceki röportajınızda Oyunculuk hayallerinizden bahsetmişsiniz şu anda bu hayalin hangi aşmasındasınız?

Çevremde o kadar çok oyuncu var ki, oskar ödülü bana kalmaz diye hayallerimi suya düşürdüm. Bir de süreç öyle bir hale geldi ki sağlık sektöründeki işim benim için vicdani açıdan daha ağır bastı. Eğitim almış olmama rağmen, çok sevdiğim oyunculuğa vakit ayıramaz oldum. Ama ilerde belki olur, yeniden. Kısmet.

BENİ HİÇ TANIMAYAN İNSANLAR BİLE BANA SEVGİ GÖSTERİLERİNDE BULUNUYOR.Sıra dışı bir tarzınız var sosyal yaşantınızı nasıl etkiliyor?

-Tarzım, çalışmış olduğum sağlık sektöründe yadırganıyor ve yargılanıyor. Bu sebeple de sıklıkla mobinge maruz kalıyorum. Üstelik formayla çalışmama ve üsturuplu giyinmeme rağmen, özel hayatımdaki tarzım çok konuşuluyor. İnsanlar kendileri gibi olmayanı sevmiyor genelde ve dışlamaya, ötekileştirmeye çalışıyor. Ancak işime can-ı gönülden sarıldığım ve çok çalıştığım için ellerinden fazla da bir şey gelmiyor. Öte yandan sosyal medyada tam tersi ilgi görüyorum ve seviliyorum. Beni hiç tanımayan insanlar bile bana sevgi gösterilerinde bulunuyorlar. (hediyeler, mesajlar vb) Sebepsizce nefret edip, düşmanlık edenler de yok değil. İşte o insanlar, sanırım tarzı olmayan ve özgüvensiz kimseler...

Dj'lik biraz görselliğe mi dayanıyor?

- Elbette dj’ likte müzik ön planda. Ancak görselim, müziğime dikkat çekmem de büyük rol oynadı. Ancak, iyi çalamasaydım, sahne performansım başarılı olmasaydı, diğer dj’ lerden farkım olmasaydı bu işin sürekliliği olmazdı ve bana bu kadar talep olmazdı. Buna eminim.

Tatlı Kaçık kitabını yazmaya nasıl karar verdiniz?

- Kitabın adı TATLI KAÇIK. Ben ilkokuldan beri günlük tutardım. Yazma alışkanlığım vardı. Seviyordum yazmayı. İçime kapanıktım ve kendimi en iyi yazarak ifade edebilirdim. Sonrasında yaşadıklarım ve tecrübelerim arttıkça ve karşıma çıkan insanların da çarpıcı hikayelerine şahit olunca yazmaya karar verdim. Kitaptaki hiçbir karakter ben değilim. Ben sadece kitabın yazarıyım ama kendi yaşamış olduğum bazı enteresan olayları oradaki ana karaktere yansıttım. Gerçek olayların geçtiği kitabımda, gece hayatından bir çok insanın da gerçek yüzünü anlatmış oldum. Hiçbir şey dışarıdan göründüğü gibi değildir. Okudukça anlayacaksınız ki; hayat sürprizlerle dolu ve hayret verici.

Kuaförüm Sensin programının hayatınıza bir etkisi oldu mu?

- Hiçbir etkisi olmadı. Benim olduğum bölümler yayınlandığında ben hastanede deli gibi çalışıyordum, çok yoğun bir şekilde. Doğru düzgün kendimi izleyemedim bile. Sadece hastaneye gelen bazı hastalar beni tanıyorlardı. ‘’Yarışmadaki kız sen misin?’’ diyorlardı. Ben de ‘’hayır, benzettiniz herhalde ‘’ diyordum  Yoğun tempolu hayatıma kaldığım yerden devam ettim.

Çocukken sokak aralarında futbol oynuyormuşsunuz.Hala futbolu seviyor musunuz?

- Çok seviyorum. Ayıplanmasa çıkar şimdi bile oynarım. Bazen evde açıp, maç izliyorum. Şuanda neler yapıyorsunuz?

- Şu anda yoğun bir şekilde sağlık sektöründeki işime odaklandım. Virüs çok arttı ve hızlı yayılıyor. Vakalara yetişmekte zorlanıyoruz. O yüzden mesailerimiz de arttı. Dinlenmeye bile zor vakit buluyoruz. Çevremdeki bir çok sağlık çalışanı pozitif. Biz negatif olanlar da sıra bize ne zaman gelecek diye bekliyoruz. Almış olduğumuz onca tedbire rağmen virüs bizi zorluyor, endişelendiriyor.

Pandemi süreci mesleğinizi nasıl etkiliyor?

  • Ben hala dj’likle ilgili bir sürü sahne teklifi alıyorum. İnsanlar parti yapmak için ısrarla çağırıyor. Bu delilik. Ben de şu süreçte sahne yapmak istemediğimi, insanların hayatını tehlikeye atmayacağımı ve parti yapmanın hiç de zamanı olmadığını söylüyorum. Tamam; güldük, gezdik, eğlendik, boş vakitlerimizi gayet güzel değerlendirdik. Şimdi birlik olup şu covid – 19 virüsünü yenme zamanı. Çünkü her şeyin başı sağlık.

- Lakin, pandemiden sonra efsane bir dönüşüm olacak sahnelere. Bu süreçte boş vakitlerimde müziğe daha çok emek harcıyorum. Güzel projelere başladım. Birikim yapıyorum. Arşivim günden güne büyüyor ve ben kabine çıkıp müzik yapmayı çok özlüyorum.

Birçok mesleği bir arada yapıyorsunuz, zor olmuyor mu?

- Elbette zor oluyor. Ama beni zorlayan sevdiğim işler değil. Çünkü keyif aldığınız işi yaparken çalışmış sayılmazsınız. Hayata motive olursunuz. Beni yoran mobing; yaptığım işten uzaklaşmam ve usanmam için uğraşan insanlar. Mesela ben kitap yazdım diye bile beni şikayet edecek kadar çekemeyen kimseler. Onlar için üzülüyorum. Çünkü ben kendi hayatımı yaşarken, onlar da benim hayatımı yaşayıp, kendi hayatlarını kaçırıyorlar. Beni sosyal medyadan, ordan burdan takip edip, hayıflananlar.

- Dünyaya bir kez geliyoruz. Bu şansı bir daha elde edemeyeceğiz. O yüzden bize sunulmuş bir armağan olan hayatı dolu dolu yaşamalıyız. Yaptıklarımızdan değil, yapmadıklarımızdan pişman

oluruz. Eğer ben insanların koymuş oldukları tüm kurallara uysaydım, hayallerimi gerçekleştiremezdim. Yaptığım hiçbir şeyden pişman değilim. Tüm benliğimi ve yeteneklerimi başkalarının istediği şekilde yaşayarak ziyan edemezdim. Kimse umrumda değil. Çünkü tekrarı yok bu filmin.

- Özetle; çalışmak zor değil, zor olan insanlar.

Son olarak ne söylemek istersiniz?

- Bugüne kadar tanıtımını yapmadığım iki single ve bir cover çalışmam oldu. Müziğe olan ilgim dj’likle sınırlı değil. Tüm müzik platformlarında yerini alan eserlerimin üzrine bir yeni single için daha çalışmalara başladım. Bu kez acemiliğimi de attım. Uzun zaman ve emek harcadım. Çok yakında onun da müjdesini vereceğim.

- Benimle sohbet ettiğiniz için teşekkür ederim. Sizi çok başarılı buluyorum ve takdir ediyorum. Sizin de işiniz hiç kolay değil. Umarım her şey gönlünüzce olur. Hoşçakalın. Sevgiler.


YORUMLAR

  • 0 Yorum