İzmir Sahne Sanatçıları Derneği birinci yılını doldurdu!

İzmir'in Tepecik semtinde kurulan ve pandemi sürecinde sahne çalışanlarına destek veren İzmir Sahne Çalışanları Derneği birinci yılını doldurdu. Kurucu Açıkpazu, “Pandemi sürecinde  İzmir'de ihtiyaç sahibi müzisyenlerimize yardımlarımızı ulaştırdık . Bundan sonraki süreçte de üye sayımızı arttırarak, haklarımızı güvence altına almak için sendikalaşmayı istiyoruz" dedi.

İzmir Sahne Sanatçıları Derneği birinci yılını doldurdu!
08 Mayıs 2021 - 13:44

Hande TURAN-EGE'YE BAKIŞ/ Pandemi döneminde  İzmir'deki sahne sanatçılarının yaşadığı sıkıntılar üzerine müzisyenlere destek vermek amacıyla ortaya çıkmış,  İzmirli Roman müzisyen Muammer Açıkpazu tarafından kurulmuş, İzmir Sahne Sanatçıları Derneği birinci yılını doldurdu. Sadece Roman müzisyenlerin içinde bulunduğu bir yapı değil, İzmir'in dört bir yanından müzisyenlik yapan,  müzik sektöründe çalışan ve sahne sanatçılığı yapan 700'den fazla üyeden oluşan dernek,  bir buçuk senedir yüzlerce müzisyenin hayatına dokundu. "BİN KİŞİLİK BİR AİLEYİZ"


Pandemi döneminde yokluğun daha da derinleştiğini  ve  çalışamayan sahne sanatçılarının çaresiz kaldığını aktaran İzmir Sahne Sanatçıları Derneği Başkanı Muammer Açıkpazu, “ Geçim sıkıntısı yaşayan İzmir'in  sahne sanatçılarına yardım edebilmek için İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden ve Kızılay'dan  yardım toplayarak üyelerimize ulaştırdık. Şu anda kuruluşumuzun üzerinden tam bir yıl geçti ve biz kayıtlı olan olmayan bütün üyelerimizle toplamda neredeyse bin kişiye ulaştık. Büyük bir aile olduk. Pandemi sürecinden sonra da sendikalaşmaya gitmek ve haklarımızı korumayı, kendimize güvence altına almayı istiyoruz. Bir yıldan beri devletimizin vermiş olduğu bin liralık yardımların yanında Kızılay'dan almış olduğumuz 500 liralık yardımları da üyelerimize ulaştırdık  Bir buçuk yıldır dernek üyelerimize ve üye olmayan gerek müzisyen gerek mağdur vatandaşa özel kurumlardan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden, Konak Belediyesi’nden ve Türk Kızılay’ından gıda yardımlarıyla bütün mağdur kardeşlerimize ulaşmaya çalışıp destek verdik. Ayrıca Karşıyaka Müzik Severler Derneği Koro Şefi Ergin Kayran hocamız pandemide müzisyenlerimizi hiç yanlız bırakmayıp, yaklaşık 1.500 aileye erzak yardımlarında bulunmuştur. Bu zor günlerde yanımızda olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a ve tüm yardımsever dostlara teşekkür ediyorum”  diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum