İzmir'de sokak köpeğinin bacağını kestiler: Kaza mı yoksa 'büyü' mü?

İzmir’de bir sokak köpeği daha ön bacağı kesilmiş şekilde parkta bulundu. Mahalleli bunun kaza olabileceği ihtimali üzerinde dururken, İzmir’de son dönemlerde sıkça yaşanan ‘büyü’ yapmak için hayvanların uzuvlarının kesilmesi durumunda da şüphelendiklerini aktardı.

İzmir'de sokak köpeğinin bacağını kestiler: Kaza mı yoksa 'büyü' mü?
25 Mart 2021 - 14:07 - Güncelleme: 25 Mart 2021 - 14:18
Hande TURAN-EGE’YE BAKIŞ/ İzmir’de Konak'a bağlı Güneşli Mahallesi’nde vatandaşların parkta baktığı sokak köpeği 2 ay önce ortadan kayboldu. Köpeği besleyen ve bakımını yapan mahalleli köpeği aradı ancak uğraşları sonuç almadı. Son olarak 22 Mart Pazartesi günü, kaybolan köpek sol ön bacağı kesik bir şekilde parkta bulundu.Sokak köpeğini olaydan öncede de besleyip ilgilenen mahalleli Tuğçe Dinler, köpeğin bacağının neden kesildiğini araştırmak için veteriner kliniğine götürdü. Veterinerde yapılan tetkik sonrası kesilen bacağın uzman bir veteriner tarafından dikildiği söylendi. Dinler, bacağın bir kaza sonucu kopmuş olabileceğini söylerken, son zamanlarda İzmir’de sıkça yaşanan ‘büyü’ yapmak için hayvanların uzuvlarını kesen insanların da bunu yapabileceği uyarısında bulundu.
 
HAYVANSEVERLERE ÇAĞRI


Dinler, köpeğin durumunun iyi olduğunu ancak psikolojinin bozulduğunu ve sürekli uyduğunu söyleyerek hayvan severlere çağrıda bulundu. Dinler, “Evimde bir köpeğim daha var. Apartman dairesinde oturuyorum. İki köpek için şartlarım uygun değil. Ancak onu bu halde sokakta bırakmaya da gönlüm razı olmadı. Ön bacağının kesildiğini görünce kahroldum. Günlerdir uyuyor. Buradan tüm İzmirli hayvan severlere sesleniyorum. Bu cana sahip çıkabilecek, evinde ona sıcak bir yuva açabilecek birileri lütfen benimle iletişime geçsin. Bu hayvanlara bunu yapanların cezasının yanına kalmaması için tek istediğimiz şey Hayvan Yasası’nın bir an önce çıkması ve uygulanması” diye konuştu.


Tuğçe Dinler ile,  juliet_theprincess isimli intagram sayfasından irtibat kurabilirsiniz.YORUMLAR

  • 0 Yorum