Tunç Soyer'den PKK'ya: Allah belalarını versin!

Başkan Soyer terör örgütü PKK üzerinden başlayan 'Kınama' tartışmaları devam ederken yaptığı açıklamalarda sert bir dil kullandı. Soyer, PKK’nın bir terör örgütü olduğunu söyleyerek, " Lanet olsun PKK'ya, Allah belalarını versin" şeklinde tepki gösterdi..

Tunç Soyer'den PKK'ya: Allah belalarını versin!
13 Ekim 2020 - 14:14 - Güncelleme: 13 Ekim 2020 - 14:27

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hatay'da çıkarılan orman yangını sonrası başlayan "PKK'yı kınama" tartışması üzerine bir açıklama yaparak sert ifadeler kullandı.

Başkan Soyer, "PKK bir terör örgütüdür. Bu konuda herhangi bir tartışma söz konusu olamaz. Ülkesine bağlı tüm vatandaşlarımızın da böyle düşündüğüne eminim. Ancak bu noktada bir kolaycılığa düşüldüğünden endişe ediyorum. Her gün PKK'ya lanet okumak milliyetçilikse, kahramanlıksa, bundan daha kolay bir şey yok. Lanet olsun PKK’ya, Allah belalarını versin... Bunu demeyecek kim olabilir ki? Ama keşke lanetleme bir “başarı” bir “zafer” gibi görülmese... Bu lanet onları bitirmeye yetmediğine göre asıl mesele, PKK gibi terör örgütlerinin serpilip gelişemeyeceği bir iklim yaratmak için çalışmak değil midir? Asıl sorgulanması gerekenin bu konuda ne yapıldığı olması gerekmez mi? On yıllardır, “sen kınadın” “sen kınayamadın” tartışması yaşanır durur... O bataklığı kurutmak için etkili ve yetkili makamların ne yaptığı sorgulanmaz. Benim isyanım bu miyopluğa...O nedenle ben kendi adıma bu tür hamaset yarışmalarına takılmaktansa, o bataklığı kendi kentimde kurutma mücadelesi vermeye çalışıyorum ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğim" dedi.

NE OLMUŞTU?

SONSÖZ TV’de canlı yayına katılan ve Gazeteci Fatih Yapar’ın sorularını yanıtlayan Başkan Soyer, Hatay’daki orman yangınları üzerinden kendisine “PKK’yı kına” çağrısında bulunan MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’na tepki göstermişti.

Başkan Soyer’in yayında söylediği, "Her gün PKK kahrolsun diye güne başlasak, neye yarayacak? Biz birbirimize bunu sürekli söyleyerek neyi kanıtlamış olacağız? Bütün işi gücü bir kenara bırakarak güne böyle başlayacağız. Bu nasıl bir mantık? Hayata böyle bakmak… Ben bunlara cevap vermeyi bile doğru bulmuyorum" sözleri iktidara yakın medya organları tarafından haberleştirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum