Minik Ayda'nın babasından zam sitemi: Bu utanç İzmir'in!

İzmir depreminde enkaz altından 91 saat sonra çıkarılan 3 yaşındaki Ayda’nın babası Uğur Gezgin, “İzmir’de ev fiyatları çok yükseldi, ev bulmak çok zor. Yeni bir düzene geçmeye çalışıyoruz ama ev fiyatları depremden sonra iki katına çıkmış durumda. Anormal bir artış var” dedi.

Minik Ayda'nın babasından zam sitemi: Bu utanç İzmir'in!
12 Kasım 2020 - 13:36

İzmir'de meydana gelen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazından 91 saat sonra çıkarılan ve geçen 7 Kasım Cumartesi taburcu edilen 3 yaşındaki Ayda Gezgin’in babası İzmir’de artan konut fiyatlarına tepki gösterdi.

Cüneyt Özdemir’in canlı yayınına konuk olan Minik Ayda’nın babası Uğur Gezgin, “İzmir’de ev fiyatları çok yükseldi, ev bulmak çok zor. Yeni bir düzene geçmeye çalışıyoruz ama ev fiyatları depremden sonra iki katına çıkmış durumda. Anormal bir artış var. Bizim ruh sağlığı açısından oğlum, kızım ve benim bir tedaviye başlamam gerekiyor.

Tedavilerimize başlamak için de bir an önce yerleşik bir düzene geçmemiz gerekiyor. Yeni hayatımıza başlamamız gerekiyor. 1989 yılından beri Bornova’da yaşıyorum ve bölgedeki ev fiyatlarını biliyorum.

Fiyatlardaki artışın sebebi fırsatçılık mıdır, kur artışı mıdır bilmiyorum ama herkes bir mazeret üretiyor. Ev kiraları ve ev fiyatları çok yüksek” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum