İzmir depreminde Piriştina'nın evi de hasar gördü

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından İzmir’in eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın Alsancak’ta bir süre ikamet ettiği Köşe Apartmanı da hasar gördü.

İzmir depreminde Piriştina'nın evi de hasar gördü
05 Kasım 2020 - 14:52 - Güncelleme: 05 Kasım 2020 - 14:55

Geçtiğimiz Cuma günü İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından İzmir’in eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın Alsancak’ta bir süre ikamet ettiği Köşe Apartmanı da hasar gördü.

Aldığı hasarlar nedeniyle bina boşaltılırken, polisler apartman sakinlerine özel eşyalarını almaları konusunda uyarılarda bulundu.

Buca eski Belediye Başkanı Levent Piriştina da olay yerine gelerek annesi Mine Piriştina’nın özel eşyalarını aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü ve Konak Kaymakamı Mehmet Eriş tarafından incelemede bulunulan bina hakkında Eriş, inceleme bittikten sonra binanın tekrardan kullanılıp kullanılamayacağı hakkında bilgi vereceklerini söyledi. Ayrıca binayla ilgili hasar tespit raporunun da bir hafta sonra çıkacağı kaydedildi.

Bu sabah ise, küçük çökmelerin olduğu ve bazı balkonlarında büyük çatlakların da bulunduğu binadan çatırdamalarında meydana gelmesiyle vatandaşlar endişeye kapıldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum