Büyükşehir meclisinde Kılıçdaroğlu'na destek!

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ve tehditleri Büyüksehir meclisinde de yankı buldu. Konu ile ilgili konuşan CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç, meclis üyeleri adına saldırıyı kınadıklarını belirtirken tüm partileri de saldırıya tepki göstermeye davet etti.

Büyükşehir meclisinde Kılıçdaroğlu'na destek!
18 Kasım 2020 - 19:30

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı olağan Meclis toplantısı beşinci bileşimi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer idaresinde gerçekleştirildi.

Toplantıda, organize suç örgütü lideri suçlamalasıyla hüküm giymiş ve infaz yasasıyla tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ve tehditleri gündeme getirildi. Konu ile ilgili konuşan CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç, meclis üyeleri adına saldırıyı kınadıklarını belirtirken tüm partileri de saldırıya tepki göstermeye davet etti.

Oturumda Torbalı Belediyesi, Menemen Belediyesi, Gaziemir Belediyesi, Dikili Belediyesi, Çeşme Belediyesi, Bayındır Belediyesi ve Selçuk Belediyesi’nin 2021 yılı mali bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

TÜM PARTİLERİN KINAMASI GEREKİYOR”

Boztepe’nin ardından söz alan CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç, organize suç örgütü lideri suçlamalasıyla hüküm giymiş ve infaz yasasıyla tahliye olan Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret ve tehditleri hakkında konusan Kökkılınç, “Çok yakın bir zaman içerisinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik açık bir şekilde tehdit ve hakaret yüklü saldırı gerçekleşti. Biz CHP’li meclis üyeleri olarak bu saldırıyı kınıyoruz. Fransız yazar Volteire’nin çok güzel bir sözü var. ‘Düşüncelerine katılmıyorum ama düşüncelerini savunman için canımı veririm’ diye. Biz Türkiyeli siyasetçiler olarak çok zor zamanlar geçirdik. Siyasilere yapılan saldırılardan çok yorulduk.  Bu nedenle tüm siyasetçilere, sanatçılara yönelik saldırıları tek bir partinin değil, parti ayrımı gözetmeksizin tüm partilerin kınaması ve geçit vermemesi gerekiyor. Ben bu konuda üzüldüğümü de bildirmek isterim” dedi.

GÖNÜLLÜ KARANTİNA ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Toplantı sonunda İzmirlilere koronavirüsle mücadele konusunda bir kere seslenen Başkan Soyer, “Covid konusunda uyarıyla kapatalım toplantıyı. Gerçekten çok hızlı yayılıyor ve ilk çıktığında yaşadığımız yayılım hızının üzerine çıkmış durumda. Ağır vakalarla karşılaşıyoruz. Hepinizden rica ediyorum lütfen herkes çok dikkatli olsun. Tüm İzmirlilere de bir kere daha hatırlatmış olalım. Gönüllü karantina uygulamasını ciddiye almalarını, mümkün olduğunca evde kalmalarını rica ediyoruz. Bu salgını atlatmak istiyorsak mümkün olduğu kadar kuralalar riayet etmeli ve karantinada kalmalıyız” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum