Başkan Aksoy'dan 500 gün raporu: Menemenlilerle omuz omuza ezber bozacağız!

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, görevde geçirdiği 500 günü kamuoyuyla paylaştı. Başkan Aksoy, geride bıraktığı 500 günü Menemen’in arınması olarak değerlendirerek, "enemen halkıyla birlikte omuz omuza projelerimizi hayata geçireceğiz. İlçe Örgütlerimizle, hep birlikte bu bütünlüğü sağlamak zorundayız. Şimdi birlik olma zamanı şimdi iktidar olma zamanı" dedi.

Başkan Aksoy'dan 500 gün raporu: Menemenlilerle omuz omuza ezber bozacağız!
16 Ekim 2020 - 21:40 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 21:46

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, geride bıraktığı 500 gün içerisindeki çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı. Tepe Sosyal Tesislerinde gerçekleşen etkinliğe CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, CHP ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi.


Hazırlanan 500 gün sunumunu partililere anlatan Başkan Aksoy, “ Sevgi yolu çalışmalarını yaptık. Sevgi yolu açılışını gerçekleştirdik. Şiir sokağımızı da açtık aynı zamanda Açık Hava Kütüphanesi’ni yaptık. Konak meydanı üst geçit çalışmasına başladık. Biz geldiğimiz an itibari ile çalışmalarımıza başladık ve projeyi başlattık. Asansörlü Kasım Paşa Üst geçit açılışını yaptık. Kadın Danışma Merkezi ve Çocuk Oyun evi açıldı. Amacımız annenin ekonomik özgürlüğüydü. Bir diğer açılışını yaptığımız yer Emiralem Engelsiz Yaşam Merkezi’ni açtık. Menemen Yüksek Okulu’nu Meslek Yüksekokulu haline getirdik. Aynı zamanda Kız Öğrenci yurdunun açılışını birlikte yazacağız. Doğa Köyümüzde bir anaokulumuz vardı. Biz bu okulu yıktık ve yerine yeni bir anaokulu yapıp açılışını gerçekleştirdik. Hatundere’de bir halk kütüphanesi açılışını gerçekleştirdik. Atilla İlhan adında bir halk kütüphanesi açtık. Buradaki amacımız net. Menemen Tarımsal Araştırma Merkezi’nin açılışını yaptık.Emiralem’de zeytinyağı fabrikası yenilendi, çiftçilerimize zeytin getire çiftçimize gübre desteği verdik. Kadınlarımızın ekonomik özgürlükleri için kadın dayanışma merkezlerine ihtiyacımız var. Asarlık Taziye Evi’nin açılışını gerçekleştirdik. Emiralem’de spor tesisi açılışını yaptık. Amcımız net. Bir genci kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yolu spor faaliyetlerinde bulunmasıdır. Tepe Sosyal Tesislerimize bir düğün salonu yaptık. Fırat Yılmaz Çakıroğlu parkının açılışını gerçekleştirdik. Seyrek’te şehitler Parkı açılışını gerçekleştirdik. Menemen’de Ahmet Taner Kışlalı parkı’nın açılışını gerçekleştirdik. Ahmet Kaya Parkı açılışını gerçekleştirdik. Srebrenista Anıt Heykeli açıldı. Ahıska Türkleri Sürgün anıt açılışını gerçekleştirmiş olduk. Kubilay Anıt Heykeli’ni açılışını gerçekleştirmiş olduk. Bölgemizde tarımla alakalı köyümüzü kalkındırmak için festivaller gerçekleştirdik. Emiralem Çilek Festivali’ni gerçekleştirdik. Bozolan İncir Festivali’ni gerçekleştirerek İzmir’den bir sürü insanın gelmesine sebep olduk. Köy Şenlikleri gerçekleştirdik. Türkiye2de Tarımsal Araştı… Göktepe köy pazarı açıldı. Türkelli deve güreşlerini gerçekleştirdik. Rahvan At Yarışlarını gerçekleştirdik” dedi.

Pandemi sürecinde yaptığı çalışmalardan bahseden Aksoy, “Bu dönemde Menemen Belediyesi olarak 500 bin maskeyi dağıttık, dağıtmaya da devam ediyoruz. Dezenfekte çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Öğrencilerimize Uzaktan Eğitim veren tv kanalı olarak ilk Belediye olduk. Maske ve tek kullanımlık gömlek ürettik. Sokak hayvanlarına dezenfeksiyon çalışmaları yaptık. Psikolojik danışmanlık hattı açtık. Ramazan ayı boyunca 2200 aileye sıcak yemek dağıttık. Ve hala devam ediyor. Erzak yardımları gerçekleştirdik. Göreve geldiğimizden bu yana İŞKUR Hizmetleri sayesinde bir sürü insana iş desteğinde bulunduk. Yeni temizlik araçları hizmete girdi. Özgür Hayvan Barınağı’nı yapmaya devam ediyoruz. Menemen’de ilk kez Özgür Hayvan Barınağı açılmış olacak. Menemen’de Madımak anma gününü gerçekleştirdik. Nostaljik sinema günlerini gerçekleştirdik. Menemen Kültür Sanat kurslarımızı devam ettiriyoruz. Rengarenk trofolar yaptık. Perşembe pazarını yenileyip Halil Alkaya’nın adını verdik. Aralık sonunda buranın açılışını gerçekleştiriyoruz. Gölpark Deniz Geçmiş Ve Musa Anter kapıları açıldı. Ayvacık Halısaha’da soyunma odası yaptık. Engelli Çalıştay’ları düzenledik. Kadın emeği ve kooperatifleşme Çalıştayı’nı gerçekleştirdik. Fayton Kullanımını kaldırdık. Güvenlik sıkıntıları vardı. Ana caddelerde otopark hizmeti başlattık. Hoşgeldin bebek projesi… Yeni doğan her bebeğe doğum çantası hediye ediyoruz” dedi.

Yapılacak olan projelerden bahseden Başkan Aksoy “ Kent 2’de Şehit Kubilay temalı bir cadde yapacağız. Eski otogar alanın dönüşüm projesine başlıyoruz. Projelerimiz çok, bu projeler uzun süredir düşündüğümüz projelerdir ve bunları faaliyete geçiriyoruz. Biz Menemeni değiştirmek için geldik. Menemen’de ezberi bozacağız. Menemen halkıyla birlikte omuz omuza projelerimizi hayata geçireceğiz. İlçe Örgütlerimizle, hep birlikte bu bütünlüğü sağlamak zorundayız. Şimdi birlik olma zamanı şimdi iktidar olma zamanı” dedi.

Deniz Yücel’den Aksoy’a övgü: “Etkilendim!”

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un 500 gününü anlattığı sunum hakkında düşüncelerini dile getiren CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel “Etkilendim… Gerçekten dolu dolu 500 gün gerçekleşti. Gerçekten etkilendiğimi belirtmek istiyorum. Belediye Başkanlığı zor iş. Birlikte çalıştığınız insanları sevmeniz lazım. Ben buradan Menemen’in bunu başardığını görüyorum. Bazı dikkat çeken hizmetlere bakarsak, İzmir için önemli olan Atatürk Kültür Merkezi’nin üst geçiti önceden güvenli değildi. Bir yeniliğe ihtiyaç vardı. Ve göreve geldiği gibi bu ihtiyacı giderdi. Yollar yapılır, kente bir takım değişikler yapılır. Kentin daha ileriye gitmesi için yapılan hizmetlerin yeri çok ayrıdır. Bir Yüksekokul’un yapılması eğitim için çok önemlidir. Daha yaşanabilir bir Menemen için gerçekleştirilen bu çalışmaların önemini görmekteyiz. İktidarın her türlü engellerine karşı çalışmalar devam ediyor. Tüm bu çalışmalar Cumhuriyet Halk Partimizin iktidara geldiğinde nasıl hizmet vereceğinin kanıtı “ dedi.  

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum