Yeni korona kararları masada! Kritik toplantı bugün

Erdoğan başkanlığında toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin bugün kritik kararlar alması bekleniyor.

Yeni korona kararları masada! Kritik toplantı bugün
17 Kasım 2020 - 10:19

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine toplantısında başta COVID-19 olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konular ele alınacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da bir sunum yapması öngörülen toplantıda, COVID-19 tedbirleri, artan vaka ve ölüm sayıları ile son durumun masaya yatırılacağı tahmin ediliyor.

YENİ TEDBİRLER GELEBİLİR
Milliyet'te yer alan habere göre, ara tatil dönemine giren okulların tatil sonrasındaki durumunun da toplantıda gündeme gelmesi öngörülürken, vaka sayılarının yeniden artmaya başlamasıyla restoranların hizmet saatleri, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının kısıtlanması gibi tedbirlerin genişletilip genişletilmeyeceği, ayrıca yeni tedbirler alınıp alınmayacağı gibi konuların da ele alınması bekleniyor.


Yerli aşı çalışmalarında gelinen aşamanın da toplantının gündem maddeleri arasında yer alacağı öngörülüyor.

Önceki kabine toplantısında kamu ve özel sektörde esnek çalışmanın teşvik edilmesi kararlaştırılmış, paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, kuaför, düğün salonu, yüzme havuzu, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu ve benzeri iş yerlerinde hizmetlerin saat 22.00’de sona ereceği karara bağlanmıştı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum