Vaka artışı kontrolden çıktı! Cerrahpaşa'da koridorlar yoğun bakıma çevriliyor

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde ana ameliyathane koridorunun da yoğun bakım servisine çevrilmesi için planların devreye sokulduğu öğrenildi.

Vaka artışı kontrolden çıktı! Cerrahpaşa'da koridorlar yoğun bakıma çevriliyor
21 Kasım 2020 - 17:22

Koronavirüsle ilgili vaka ve ölüm sayıları, son haftalarda hem Türkiye genelinde hem de İstanbul’da yeniden ciddi bir yükselişe geçti.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Covid-19 yoğun bakım ünitesi, yataklı Covid-19 servisleri ve Covid-19 testlerinin yapıldığı ilk başvuru polikliniğinde çalışan doktorlar, hemşireler ve hastabakıcılar, geçtiğimiz bahar aylarına kıyasla daha büyük bir salgın dalgasının geldiğini belirterek uyarılarda bulundu.

BBC Türkçe’den Mahmut Hamsici ve Neyran Elden’in haberine göre Cerrahpaşa Rektörü Prof. Nuri Aydın, hastanedeki ana ameliyathane koridorunun yoğun bakım haline getirilmesi için bir plan üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Aydın, şu ifadeleri kullandı: “Hastanemizin ana ameliyathane koridorunu yoğun bakım haline getirebilecek bir planı bugün gerçekleştirdik. Bu noktada bu kapasitenin tamamen dolmayacağını ümit ediyoruz. Ancak şu an ciddi bir artış söz konusu.“

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum