TTB: Her 10 dakikada 1 kişi koronavirüsten ölüyor

Türk Tabipleri Birliği’nin aile hekimleri aracılığıyla pandeminin durumuna ilişkin yaptığı ankete göre günlük pozitif vaka sayısı 50 bine yaklaştı. Ekim ayında aile hekimlerinin izlem listesinde olan kişi sayısı 500 binken kasım ayında bu sayı yaklaşık 1 milyon 500 bin kişiye çıktı.

TTB: Her 10 dakikada 1 kişi koronavirüsten ölüyor
20 Kasım 2020 - 15:54

Eylül ve ekim aylarında pandeminin durumuna ilişkin rapor hazırlayan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile Hekimliği Kolu, ‘Pandemi Kasım 2020’ anket sonuçlarını düzenlediği açıklamayla duyurdu.

Türkiye genelinde 73 farklı ilden bin 270 aile hekimi ile yapılan ankete göre eylül ayında aile hekimlerinin izlem listesinde olan kişi sayısı 490 bin 966 kişiyken, bu sayı kasım ayında 1 milyon 435 bin 214’e ulaştı.

Yapılan anket çalışmasından elde edilen verilere göre ise her gün 50 bine yakın kişiye Covid-19 tanısı konuluyor.

‘SALGINDA KONTROL KAYBEDİLDİ’

TTB Aile Hekimliği Kolu Sekreteri Nuri Seha Yüksel, anket çalışmasına ilişkin yaptığı açıklamada salgında kötü bir tablonun ortaya çıktığını belirterek, “Öyle bir noktaya geldik ki açıklanan resmi verilere göre de her on dakikada 1 vatandaşımızı Covid-19 nedeniyle kaybediyoruz. Her gün yeni sağlık çalışanının ölüm haberini sizlerle paylaşmak zorunda kalıyoruz” dedi. (Gazete Duvar) 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum