Torbalı'da İsmail Uygur yası

Yaşamını yitiren Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur bugün toprağa verildi. Uygur'un cenazesine CHP Lideri Kılıçdaroğlu da katıldı. 

Torbalı'da İsmail Uygur yası
19 Nisan 2021 - 17:45 - Güncelleme: 20 Nisan 2021 - 12:49

Solunum rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybeden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, bugun yapılan cenaze töreninin ardından son yolcuğuna uğurlandı.Torbalı Kültür Merkezi’nde yapılan anma törenine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Törende konuşan Kılıçdaroğlu, “Kendisini Torbalı’ya adamış bir belediye başkanını bugün yolcu ediyoruz.Verdiği hizmetleri Torbalı halkı unutmayacaktır. Ben huzurunuzda kendisine teşekkür etmek isterim. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı. 

İsmail Uygur'un vefatı CHP'yi, ilçeyi, kenti ve kent siyasetini yasa boğdu.
Uygur'un naaşı Fatma Topalan Cami’de kılınan cenaze namazının ardından, Torbalı Mezarlığı’na defnedildi. 
Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir milletvekilleri, CHP Torbalı İçe Başkanı Erol Günaydın, İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, ilçe belediye başkanları, CHP ilçe başkanları, Uygur’un yakınları ve çok sayıda Torbalılı vatandaş katıldı. 

"Torbalı halkı unutmayacaktır" 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  “Torbalıya gelirken güzel bir afiş bizi karşılıyor. Torbalıya hoş geldiniz diye gülümseyen bir belediye başkanı. Büyük hizmetleri var. Büyük emekler verdi. Asıl bundan sonra yapacağı şeyler çok önemliydi. Kendisini hastanede ziyaret ettiğimde, aklımın ucundan bile geçmedi ölüm. Gülerek ayrıldım İzmir’den. Fakat dün akşam gelen haber bizi derinden yaraladı. Kendisini Torbalı’ya adamış bir belediye başkanını bugün yolcu ediyoruz. Mevlana bunu bir düğün günü olarak tanımlıyor. Ama gönül isterdi ki bütün o hizmetleri yerine getirsin. Verdiği hizmetleri Torbalı halkı unutmayacaktır. Ben huzurunuzda kendisine teşekkür etmek isterim. Allah rahmet eylesin hepimizin başı sağ olsun” 


YORUMLAR

  • 0 Yorum