Tff'den açıklama: Futbolcular aşılanacak

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmenin ardından futbolcuların aşılama kapsamına alındığını açıkladı. Sosyal medyada yurttaşlar futbolculara aşı önceliğinin verilmesine tepki gösterdi.

Tff'den açıklama: Futbolcular aşılanacak
07 Nisan 2021 - 14:02 - Güncelleme: 07 Nisan 2021 - 14:14

FOX Haber’de İsmail Küçükkaya, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile konu hakkında yaptığı görüşmeyi açıklarken, alınan kararı da duyurdu.
Özellikle Milli Takım arasından sonra birçok futbolcuda koronavirüs rastlanılmasının ardından çok önemli bir gelişme yaşandı. TFF, futbolcuların aşılama kapsamına alınması için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan onay aldı.
Küçükkaya, “TFF Başkanı Nihat Özdemir’den haberi aldım. Nihat Özdemir, TFF olarak Ankara’da konuyu detaylı olarak ele aldıklarını, devletin ilgili kurumlarıyla temasa geçtiklerini ve futbolcuların aşılama kapsamına alındığını belirtti” sözleriyle kararı izleyenleriyle paylaştı.

Sosyal medyada tepki yağdı

Konuyla ilgili paylaşım yapan bazı vatandaşlar alınan kararın yanlış olduğunu değerlendirirken, bazı kişiler ise doğru buldu. Geçtiğimiz hafta oynanan milli maçların ardından Süper Lig’de birçok kulüpte vaka sayılarında artış gözlemlenmişti. Sosyal medyada yurttaşlar, “Öğretmenler aşı olmadı! Okullar açık, yüzyüze eğitim devam ediyor ve öğretmenler aşı olmadı! Futbol eğitimden daha mı önemli?” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum