Sedat Peker tartışmasına Erdoğan da katıldı

Siyasette yaşanan Sedat Peker tartışmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında değindi.

Sedat Peker tartışmasına Erdoğan da katıldı
09 Haziran 2021 - 14:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. 

Türkiye'nin gündemine oturan Sedat Peker'in videolarına Cumhurbaşkanı Erdoğan isim vermeden değindi.

Erdoğan şunları söyledi: 

"Milletten umutlarını kesenler suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar. Onurlu insanların başvurduğu istifa diye bir müessese vardır. Girdiği her seçimi kaybetmesine rağmen koltuğunda oturmaya devam edenler bunu kendilerine söylemelidir. AK Parti’yi kirli senaryolara yerleştirme gayretlerini kabul etmemiz mümkün değildir. Organize suç şebekeleriyle göğüs göğüse mücadele edecek yegane parti biziz.

Suç örgütleri üzerinden tedavüle sokulan senaryolara balıklama atlamalarının takdirini milletimize bırakıyorum."
 

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER 
 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklenen Erdoğan "Sadece parti değil, ülke ve millet olarak da hiçbir zaman meselelerimizi konuşmak, tartışmak ve çözümler üretmek için dayatmalara itibar etmedik. Yolumuzu karanlık mahfillerin kirli senaryolarına göre belirlemedik. Milletimizin ihtiyaçlarıdır, beklentileridir, talepleridir. Biz demokrasiyi, hukuku, adaleti birileri bize dayattığı için değil, milletimiz buna layık olduğu için en üst seviyede tesis etmenin gayreti içinde olduk.  Biz terör örgütleriyle suç örgütleriyle mücadelemizi, egemenliğimizi hedef alan saldırıları birlerinin yardımıyla değil, milletimizin desteğiyle göğüsledik" diye konuştu.
 

"AÇ DOLAŞANLARI SİZ DOYURUN"
 

Durmadan hep iftira attıklarını söyleyen Erdoğan, "Neymiş millet açmış. Bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları, buyurun siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa bütün imkanlarımızı seferber ederek bunları yaptık. Yapmaya devam ediyoruz. Bu konuda en ufak bir aksama söz konusu değil. Yapılandırma ise bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Biliyorsunuz nankörlük parayla değil. Onlar yine nankörlüğe devam ediyorlar. Varsın devam etsinler. Milletimizden elhamdülillah gayet güzel teşekkürler mesajları alıyoruz. Bunlar çıkmış millet aç diyor." ifadelerini kullandı. 
 

KANAL İSTANBUL 
 

Marmara Denizi'ndeKİ müsilaj sorununna ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hemen harekete geçtiğini kaydeden Erdoğan, suyun altından ve üstünden alınan numuneler TÜBİTAK'ta incelenmeye başlandığını söyledi.  

Kanal İstanbul'un inşasına başladıklarını ifade eden Erdoğan, "Kanal İstanbul'u depremi tetikleyeceğinden, susuzluğa yol açacağına kadar nice zırvayla engellemeye çalışanlar önce bu şehre karşı asgari görevlerini yerine getirsinler. Biz hayırda yarışmayı sürdüreceğiz." dedi. 

Kanal İstanbul projesinde kazma 26 Haziran'da vurulacak. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum