Osman Öztürk Çocuklarımıza Dünyanın Kalbini Yazdı

Çocuklar Dünyanın Kalbi’ni ‘Öztürkçe’ Okuyacak  Türkiye'de güvenlik denince akla ilk gelen isimlerden 'Güvenli Okul' projesinin mimarı, Eski Emniyet Müdürü ve CSG CEO’su Osman Öztürk’ün,  Birleşmiş Mi

Osman Öztürk Çocuklarımıza Dünyanın Kalbini Yazdı
11 Temmuz 2020 - 11:17
Çocuklar Dünyanın Kalbi’ni ‘Öztürkçe’ Okuyacak 

Türkiye'de güvenlik denince akla ilk gelen isimlerden 'Güvenli Okul' projesinin mimarı, Eski Emniyet Müdürü ve CSG CEO’su Osman Öztürk’ün,  Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında açlık, yoksulluk, sağlık, iklim, çevre konularında belirlediği amaçları merkezine alan Dünyanın Kalbi isimli yeni kitabı Doğan Egmont’dan çıktı.

Kitapta çocuklarımıza dünyanın yaşanabilir bir yer olması için neler yapabileceklerini şiir dili ile anlatan Osman Öztürk, yeni kitabı hakkında şunları söyledi;  “Sürdürülebilir kalkınma amaçlarının ülkemizde de içselleştirilmesi ve yerelleştirilmesi, ancak dünyada kat edilen ilerlemelerin eğitim yoluyla çocuklarımıza da aktarılarak gelecek kuşaklara ulaştırılmasıyla mümkün olabilir. Bu konuda bireysel ve toplumsal bilincin oluşturulması önemlidir.

Şiirlerle çocukların akıl ve yüreklerine bu evrensel duyguları işleyerek geleceğimizin aydınlık çiçekleri olan çocuklarımıza sürdürülebilir kalkınma bilincini kazandırmak istedik. Şiirin duygusal ve eğitici gücüyle bu küresel çabaya katkıda bulunmak umut verici bir dünyanın kapılarını aralayacaktır.

Bu kitap, sürdürülebilir kalkınma amaçlarının çocuklar tarafından öğrenilerek benimsenmesi ve içselleştirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Çocuklar bugünü ve geleceği ilgilendiren sorunlu alanlarla ilgili şiirlerle duygusal bir yolculuğa çıkarak sürdürülebilir kalkınma amaçlarını şimdiden öğreneceklerdir. Çocukların bu ilkeler çerçevesinde farkındalık kazanması daha yaşanabilir bir dünyanın temellerini inşa etmeyi kolaylaştıracaktır.”

Osman Öztürk’ün bu yıl Doğan Egmont’dan çıkan çocuklara güvenli bir yaşam için edinilebilecek temel davranış kalıplarını öğretmek ve farkındalığı artırmak üzere yazdığı Ada ile Efe serisi (Ada ile Efe Depremde Güvende, Serviste Güvende, Şehirde Güvende, Doğada Güvende) bulunuyor. Öztürk’ün daha öncede çocuklar için BahçeşehirYayınlarından “Güvenlik ve Değerler Serisi” kitapları yayımlanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum