Onay verildi: Yeni açılan bulvara 'Türkeş' ismi verilecek

Kiraz Belediyesi meclisinde alınan yeni açılan bulvara Alparslan Türkeş isminin verilmesi kararı İzmir Büyükşehir Belediyesi meclisindeki Hukuk Komisyonu tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Onay verildi: Yeni açılan bulvara 'Türkeş' ismi verilecek
11 Haziran 2021 - 12:54

Gerçek İzmir'den Mehmet İşler'in haberine göre; İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kiraz Belediyesi meclisinde alınan ve tarafına gönderilen, yeni açılan bulvara Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) merhum Lideri Alparslan Türkeş’in isminin verilmek istenmesi kararını onayladı. Yeni isim verilmesi Hukuk Komisyonu tarafından oy birliğiyle uygun bulundu. Kararın ilk meclis oturumunda oylanıp resmiyet kazanacağı belirtildi.
 

NE OLMUŞTU?

2014 yerel seçimlerine MHP’li olarak giren, başkanlık koltuğuna oturan ve sonrasındaki süreçte AK Parti’ye katılan Belediye Başkanı Saliha Özçınar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhur İttifakı’nın ortak aldığı bir karardır. Ülkü Ocaklarımızın da bir talebiydi. Meclis gündemine geldi. Bizim için ve Türk siyaseti açısından önemli liderlerimizden bir tanesidir. Seve seve ismini verdik. Bizler açısından herhangi bir problem teşkil edecek durum değil. Bizim için önemli bir lider. Görüşlerine de her zaman saygı duyduğumuz bir lider. Bir bulvarda isminin olması da bizler için ayrıca onurdur” ifadelerini kullanmıştı.

“Büyükşehir meclisinden geçmesi konusunda beklentiniz nedir?” sorusunu cevaplayan Özçınar, “Normalde Büyükşehir meclisinde isim değişikliği konusunda sorun oluyor. Yeni verilen isimlerde herhangi bir sıkıntı oluşmuyor. Çok problem olacağını düşünmüyorum. İnşallah hayırlısı” açıklamasına imza atmıştı.    


YORUMLAR

  • 0 Yorum