Menemen Belediyesinden ahde vefa 

Ünlü yazar, çevirmen ve düşünür Hüseyin Cemil Meriç’in ismi Menemen Kubilay Kültür Merkezi’nde bulunan bir atölyeye verildi

Menemen Belediyesinden ahde vefa 
18 Eylül 2019 - 12:45

Ünlü yazar, çevirmen ve düşünür Hüseyin Cemil Meriç’in ismi Menemen Kubilay Kültür Merkezi’nde bulunan bir atölyeye verildi. Cemil Meriç Sosyal Bilimler Atölyesi, bilim, felsefe ve sosyoloji atölye çalışmalarına ev sahipliği yapacak.


Serdar Aksoy 'tesadüfi değil'


Menemen Belediye başkanı Serdar Aksoy, Menemenli çocukların sosyologlar, pedagoglar ve diğer meslek dallarından uzmanlar eşliğinde bilim, felsefe ve sosyoloji üzerine atölye çalışmaları yapacakları salona Cemil Meriç adını vermelerinin tesadüfi bir seçim olmadığını belirtti.


Açıklamalarda bulunan Aksoy, “Çocuklarımızın Türk sosyal bilimcileri tanıması, öğrenmesi, örnek alması ve onların düşüncelerini yaşam biçimi haline getirmesi demek aydınlık bir geleceği bu topraklarda daimi kılmak anlamına gelir. Geleceğimiz olan çocuklarımızı Cemil Meriçlerin yaktığı ışıkla aydınlatmayı asli görevimiz sayıyoruz” dedi.


Menmenden gençlere tam destek


Çocuk ve gençlerin eğitimine büyük önem veren ve bu alanda yaptığı çalışmalarla farkını ortaya koyan Menemen Belediyesi, kurduğu yeni atölye ile sosyal bilimlere verdiği desteği gözler önüne seriyor. Düşünen, araştıran, çözümlemeler yapan bir nesil inşa etme gayreti içinde olduklarını her fırsatta dile getiren Başkan Aksoy, “Düşünen, aklı ve mantığını ön planda tutan nesillerin yetiştiği bir ülkede gericiliğe geçit yoktur. Aydınlık bir gelecek ve bilimsel gelişme için, çocuk ve gençlerimizin eğitimini her zaman destekleyeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum