Mansur Yavaş beraat etti; suçlamayı yapan kişi aranıyor

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimler öncesinde ‘sahte senet’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ iddiasıyla yargılanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, beraat etti. Suçlamayı yapan ve AKP'lilerin 'saygın bir iş insanı' olarak bahsettiği Necmettin Keskin ise aranıyor.

Mansur Yavaş beraat etti; suçlamayı yapan kişi aranıyor
18 Eylül 2020 - 14:40

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın yargılandığı dava bugün Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, suçlamanın gerçekle ilgisi olmadığı ortaya çıktı; mahkeme ‘sahte senet’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçlarından yargılanan Mansur Yavaş hakkında beraat kararı verdi.

Suçlamayı yapan ve AKP’liler tarafından ‘saygın bir iş insanı’ olarak tanımlanan Necmettin Keskin ise hakkındaki suçlamalar nedeniyle 6 buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı. Keskin’in arandığı öğrenildi.

Mansur Yavaş, başkan adayıyken yerel seçimler öncesinde ‘sahte senet’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçlaması ile karşı karşıya kalmıştı. Yavaş’a yönelik iddialar AKP’li siyasetçiler ve hükümete yakın medya tarafından sıklıkla gündeme getirilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum