Kılıçdaroğlu'ndan Berat Albayrak çıkışı: Arkasında hangi gerçekler var?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Instagram hesabından istifasını açıklayan Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak ile ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan Berat Albayrak çıkışı: Arkasında hangi gerçekler var?
10 Kasım 2020 - 14:44

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Instagram hesabından istifasını açıklayan Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak ile ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:
Ülke yönetimi ciddiyet ister. Halk sizi ülke yönetimi ile görevlendirmişse siz bakanlarınızı kim hangi işi en iyi yapabilir düşüncesinden hareketle belirleyip onu bakanlığa atarsınız. Benim akrabam, eşim dostum diye kişileri bakan yapmazsınız. Berat Albayrak'ı en çok eleştirenlerden birisi de benim. Hazine'den sorumlu, ülke felaket durumda, kasa tamtakır ama ortalıkta pembe tabloyla kamuoyuna sunuş yapılıyor. Bu doğru değildi. Gerçekleri milletin bilmesi gerekiyordu. İktidarın basiretsizliğini görünce onlara yol gösterdik. Daha 2018 Ağustos'unda bu iş böyle yürümez diye 13 madde halinde saydık. Kriz varsa kavga etmenin mantığı yok. Milyonların işsiz kaldığı bir süreç. Siyasi parti devlet değildir, siyasi parti ne zaman ki ben devletim diyorsa o zaman sorunlar başlar. Tek adam rejimi bir kişinin ben devletim dediği rejimdir.

Sayın Albayrak, damat istifa etti. Gerçekten istifa etti mi etmedi mi? Uzun bir sessizlik Saray'da. Ona koşulsuz destek veren bütün değerlerini yitirip destek veren MHP'de de, genel başkanında da büyük bir suskunluk.

MEDYAYA SERT TEPKİ

Medyaya bakıyorsunuz, açıklamanın üstünden 17 saat geçtiği halde 1780 radyo ve televizyondan sadece 5'i istifa ettiğini söylüyor. Diğerlerinde tık yok. Havuz medyasında zaten hiç tık yok. Şu memleketin geldiği hale bakar mısınız Allah aşkına?
27 saat sonra bir açıklama yapıldı. Ülke böyle yönetiliyor. Milli mücalede veren Türkiye Cumhuriyeti Devleti işte böyle yönetiliyor! Eğer bir ülkeyi anonim şirket gibi yönetmeye kalkarsanız sonuç budur.

Kayınpeder-damat ülkeyi yönetiyorlar. Aralarında bir kavga çıkmış herkes diken üstünde. Havuz medyasının ağzına bant çekilmiş. Tek kelime edemiyorlar. Siz gazeteci misiniz ya? Kalemini satan insandan gazeteci olur mu? Kalemini satacaksın, öngörünü, eleştiri hakkını satacaksın ortalıkta da ben gazeteciyim diye gezeceksin. Bunlardan gazeteci olmaz.

"BU İŞİN TEK SORUMLUSU ERDOĞAN"

Ülkemiz için hayırlı bir iş. En azından bir damat kayınpeder olayından kurtuldu Türkiye. Ama arkasındaki gerçekler ne bilmiyoruz. Hangi gerekçelerle istifa edildi bilmiyoruz. Sorumlusu damat mıdır? Hayır. Bu işin sorumlusu bir kişi, Erdoğan.

Dünya Merkez Bankası'ndaki açığı biliyor. Sen yeni öğrendiysen o daha büyük bir felaket. Devletin bir aile şirketine dönüştürüldüğünü hepimizin kabul etmesi lazım. Damadı feda ederek buradan kaçınamazsınız. Veziri verip şahı kurtaramazsınız.

Berat Bey'in yaptığı açıklama da ilginç. At izi it izine karıştı diyor. Yıllardır bakanlık yapıyorsun. Yanında kayınpederin. Öve öve bitiremiyordun. Ne oldu da at izi it izine karıştı? Belki önümüzdeki günlerde Berat Bey çıkıp ayrıntılı açıklama yapar.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum