'Kesin ihraç' istenmişti... Başkan Aksoy'dan ilk açıklama!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy'u 'kesin ihraç' istemiyle tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk etti.

'Kesin ihraç' istenmişti... Başkan Aksoy'dan ilk açıklama!
16 Kasım 2020 - 17:31 - Güncelleme: 17 Kasım 2020 - 11:17

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Örgütü’nde uzun süredir şikayet ve iddialarla gündeme gelen Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy hakkında genel merkez kararını verdi.

Genel Merkez, geçtiğimiz günlerde Aykut Erdoğdu, Ensar Aytekin ve Cavit Arı’yı Menemen’e göndererek mali işleyiş, parti içi sorunlar ve ihaleler ile ilgili yerinde inceleme yapmıştı. Görüşmelerin ardından Başkan Aksoy, ivedi olarak Ankara’da görüşmeye çağrılmıştı.

Vekillerin hazırladığı raporu değerlendiren genel merkez başkan Aksoy hakkında 'kesin ihraç' istemiyle tedbirli olarak Disiplin Kurulu'na sevk etme kararı aldı.

 CHP'den yapılan açıklamada, "Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu’nun bugünkü toplantısında, İzmir İl Başkanlığımızın görüşleri ve üç milletvekilimizden oluşan inceleme heyetinin raporu değerlendirilmiş, partimizin ilkeleri ve etik değerleri esas alınarak, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un 'kesin ihraç' istemiyle 'tedbirli' olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

BAŞKAN AKSOY'DAN AÇIKLAMA: YENİ HABERİM OLDU
Konu ile ilgili olarak Egedesonsöz'e konuşan Aksoy, “Benim de olaydan yeni haberim oldu. İlk kez ben de sizler gibi açıklamadan öğrendim. Ne olduğunu ve sürecin ayrıntısını bilmiyorum. Hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Partimin yetkili kurulları ile görüşeceğim” dedi.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum