'Kartvizit' tartışmalarına Başkan Yücel'den flaş açıklama: Tepkiler haklı, yanlıştan dönülecek!

'Kartvizit' tartışmalarına Başkan Yücel'den flaş açıklama: Tepkiler haklı, yanlıştan dönülecek!
26 Ağustos 2020 - 11:31

CHP İzmir İl Başkanlığı Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’nın adına hazırlanan 'Onursal Koordinatör' titrli kartvizitin kamuoyunda yarattığı rahatsızlık sonrası inceleme başlatırken, İl Başkanı Yücel'den de konuyla ilgili çok önemli mesajlar geldi. Yücel, "İzmirlilerden ve halkımızdan gelen tepkilere hak veriyor ve bu durumum düzeltilmesi için çalıştığımızın bilinmesini istiyorum. En kısa sürede bu yanlıştan dönülecektir" dedi.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’nın adına hazırlanan 'Onursal Koordinatör' titrli kartvizitin basında yer alması ve kamuoyundan gelen tepkilerin partide rahatsızlık yarattığı öne sürüldü.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, gelişmelerin ardından düğmeye bastı.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’yı il başkanlığına çağrıldı ve CHP il başkan yardımcılarından oluşan  komisyon Arda’yı dinleyerek olayla ilgili inceleme başlattı.

Başlatılan incelemenin ardından CHP İl Başkanı Deniz Yücel'den krizle ilgili çok önemli mesajlar geldi. 

CHP İl Başkanı Yücel, “Gaziemir belediyesinde, belediye başkanımızın eşini herhangi bir göreve veya makama ataması, eşi liyakat sahibi olsa ve belediyeden elde ettiği maddi bir kazancı olmasa bile, kesinlikle kabul edilemez” ifadelerini kullandı.  

"GELEN TEPKİLER HAKLI, BU YANLIŞTAN DÖNÜLECEKTİR"
Yücel açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
Bizler bu ülkenin AKP iktidarı süresince yaşadığı en büyük sorunların liyakatsizlik ve eş-dost ilişkileriyle ülkenin yönetilmeye çalışılması olduğunu her platformda söyledik. Tıpkı Cumhurbaşkanı’nın kendi kızını çok yüksek maaşla kendine danışman yapması, damadını ekonomiden hiç anlamadığı halde ekonomi bakanı yapması, üniversitelere ve devlet kurumlarına eş-dost-yandaş atamalarının normalleştirilmeye çalışılması, aile dostlarına devlet ihalelerinin verilmesi, devlet kurumlarının yönetim kurullarına işi bilen kişilerin değil de AKP’ye yakın olan kişilerin atanmasının yanlış olduğunu söylediğimiz gibi.
Bu konularda böylesine ilkeli ve AKP’nin tam karşıtı bir duruş sergileyen partimizin, kendi belediyemizde gerçekleşen benzer bir olayı kabullenmesi, onaylaması veya savunması elbette mümkün değildir. Gaziemir belediyesinde belediye başkanımızın eşini herhangi bir göreve veya makama ataması, eşi liyakat olarak uygun olsa ve belediyeden elde ettiği maddi bir kazancı olmasa bile, kesinlikle kabul edilemez ve yanlıştır. 
Bu konuda İzmirlilerden ve halkımızdan gelen tepkilere hak veriyor ve bu durumum düzeltilmesi için çalıştığımızın bilinmesini istiyorum. En kısa sürede bu yanlıştan dönülecektir. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum