İzmirli iş adamından depremzede çocuklara anlamlı destek!

Bayraklı Zeki Müren Parkı'nda depremzedeler için oluşturulan çadır kentte çocuklar da unutulmadı. İzmirli bir iş adamının katkılarıyla kurulan alan,depremden etkilenen çocukları hem eğitici faaliyetlerle buluşturuyor hem psikolojik destek veriyor.

İzmirli iş adamından depremzede çocuklara anlamlı destek!
05 Kasım 2020 - 16:57 - Güncelleme: 05 Kasım 2020 - 17:01

Ege'ye Bakış/ Seferihisar açıklarında gerçekleşen, şiddetinin AFAD’ın 6.6, Kandilli Rasathanesi’nin 6.9, yurt dışı kaynaklarının ise 7.0 olarak açıkladığı İzmir depreminin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Bu kapsamda  İzmir’de yaşanan depremin en çok çocukları etkilendiğini, depremin her yaş grubu için bir travma olduğunu vurgulayan psikologların çağrılarına İzmirli yardımsever iş adamından destek geldi. Çocuklar oyuncak arabalardan bebeklere, yapbozlardan akıl oyunlarına kadar dağıtılan çok sayıda oyuncakla oynayarak depremin acısını unutmaya çalışıyor.

Depremde ağır hasar gören ve 114 vatandaşımızın vefat ettiği Bayraklı'da Mansuroğlu Mahallesi Zeki Müren Park'ında çocuklar için İzmirli bir iş adamı tarafından İzmir Fen Koleji'nin öğretmenlerinin ve Emir Sultan Mahallesi muhtarı Hüseyin Heptepe'nin katkılarıyla, oyun alanı oluşturuldu. Çadırların arasındaki oyun alanına arabalardan bebeklere, yapbozlardan akıl oyunlarına kadar çok sayıda oyuncak bırakıldı. Ayrıca, çocukların deprem korkusu ve stresinden uzaklaşması için çocuklara yönelik müzik yayını da yapıldı. Oyun alanında arkadaşları ile çeşitli oyunlar oynayan depremzede çocuklar, yaşadıklarını bir an olsun unutup, keyifli anlar yaşadı.

Bu akşam Zeki Müren Parkı'nda çocuklar için çizgi film gösterimi de yapılacak.YORUMLAR

  • 0 Yorum