İzmir kulüplerinden Hatay'a fidan kampanyası

Hatay'ın Belen ilçesinde başlayan İskenderun ve Arsuz ilçelerine yayılan orman yangını güçlükle kontrol altına alınırken, görüntüler Türkiye’nin yüreğini yakmıştı. Siyaha bürünen alanın yeniden yeşermesi için İzmir’in köklü spor kulüpleri de harekete geçti. Sosyal medyada birbirlerine meydan okuyan kulüpler kuruluş tarihleri kadar fidan bağışlıyor.

İzmir kulüplerinden Hatay'a fidan kampanyası
12 Ekim 2020 - 15:23

Hatay'ın Belen ilçesinde cuma sabahı ormanlık alanda başlayıp 3 ilçede yerleşim yerlerine sıçrayan ve ancak Cumartesi gece geç saatlerde kontrol altına alınan yangının ardından görüntüler yürek burktu.

Türkiye’nin yüreğini yakan yangının ardından ekiplerin hasar tespit çalışmaları sürerken, ülke genelinde STK’lar, dernekler, spor kulüpleri ve çevreciler yanan bölgenin yeniden yeşermesi için bağış kampanyası başlattı.

Kampanya destek vermek için İzmir’in spor kulüpleri de sosyal medyadan birbirlerine meydan okumaya başladı. 

İzmir köklü kulüplerinden Altay Spor Kulübünün, Karşıyaka’ya meydan okumasıyla başlayan akım, Karşıyaka’nın Göztepe’ye meydan okumasıyla sürdü. 

Altay’ın paylaşımında  “Hatay için el ele! Yangınlarda zarar gören ormanlarımızı yeşertmek için @KSKorgtr'ya 1914 fidanla meydan okuyoruz.” denilirken, Altay’ın meydan okumasını gören Karşıyaka’nın paylaşımında, “@AltaySporKulubu'nün meydan okumasını görüyor, biz de Hatay için 1912 fidan bağışlıyoruz. Sıra sende @Goztepe” ifadeleri kullanıldı.

Göztepe ise “Karşıyaka Spor Kulübü’nün meydan okumasını görüyor, biz de Hatay için 1925 fidan bağışlıyoruz. Sıra sende @AltinorduFK” açıklaması ile topu Altınordu Kulübüne attı.

İzmir kulüpleleri birbirlerini etiketleyerek kuruluş tarihleri kadar fidanı bağışlarken, ezeli rakiplerden Karşıyaka Spor Kulübünün, Göztepe’yi etiketlemesi dikkat çekti. (Ege Postası)


YORUMLAR

  • 0 Yorum