İzmir'de ESHOT aracı iki eve birden girdi!

İzmir'de ESHOT aracı seyir halindeyken yolun ıslak olmasının etkisiyle kayarak iki eve birden girdi. Şans eseri evlerin o bölümlerinde kimsenin olmaması olası bir facianın önüne geçti. Otobüs şoförü ve bir yolcu yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

İzmir'de ESHOT aracı iki eve birden girdi!
21 Ekim 2020 - 10:20 - Güncelleme: 21 Ekim 2020 - 15:48

Ege'ye Bakış/ İzmir'in Kuruçay Semtine bağlı Emirsultan Mahallesi'nde bu sabah meydana gelen kaza semt sakinlerini korkuttu. Alınan bilgiye göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT aracı içindeki yolcularla Levent Yokuşu'ndan  inerken yoldaki su birikintisinin etkisiyle aracın tekerlekleri kaydı.Direksiyon hakimiyetini kaybeden araç şoförü iki eve birden çarparak durabildi. ESHOT şoförü ve otobüsteki bir kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Aracın çarptığı iki evde de hasar oluştu.İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı sokak yıkama ekibinin sabah saatlerinde su tankerlerini Levent Yokuşu'ndan aşağıya boşalttıkları bilgisi mahalleli tarafından aktarılırken, "Yıkanması gereken mahallelelere girmiyorlar, su tankerlerindeki bütün suyu Levent Yokuşu'ndan aşağıya döküyorlar." şeklinde şikayetler geldi.

ÖLÜM YOLU: ARAÇLARIMIZ KAYIYOR
Emirsultan Mahallesi Levent Yokuşu'nda meydana gelen kazanın kaçınılmaz son olduğunu aktaran mahalleli, yola dökülen sular sebebiyle o bölgenin hayati risk taşıdığını dile getirdi. Kendi aracıyla geçerken de aynı şeyleri yaşadığını aktaran mahalle sakini, "Sabahları aracımla yokuştan aşğı inerken tekerleklerim kayıyor. Bunun olacağı belliydi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yıkama ekibindeki arkadaşlar mahalle aralarına girmiyor yıkanması gereken yerleri yıkamıyorlar, yokuştan aşağıya su dolu tankerleri boşaltıyorlar. Yol sürekli ıslak kalıyor. Bizim araçlarımızda kayıyor. Birinin canına mal olmadan bu sorunun yetkililer tarafından çözülmesini istiyoruz." diye konuştu.


  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum