Harita Mühendisi Mustafa Açıkgöz'den önemli açıklama!

Harita Mühendisi Mustafa Açıkgöz yapmış olduğu yazılı açıklamada “Şanlıurfa’da Harita Mühendislerine ve şehir Plancılarına karşı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin linç girişiminin olduğunu daha önce söylediğini ifade ederek, meslek guruplarının iş yapmalarının engellendiğini ve bunun herkes tarafından bilinmesi gerektiğini aktardı.

Harita Mühendisi Mustafa Açıkgöz'den önemli açıklama!
15 Ocak 2021 - 13:36
Harita Mühendisi Mustafa Açıkgöz yapmış olduğu yazılı açıklamada, “Şanlıurfa’da Harita Mühendislerine ve şehir Plancılarına karşı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin linç girişiminin olduğunu daha önce söylediğini ifade ederek, "Meslek guruplarının iş yapmalarının engellendiğini ve bunun herkes tarafından bilinmeli" dedi. Harita Mühendisi Mustafa Açıkgöz açıklamasının devamında şunları ifade etti, “Onaylı bir imar planında kamuya ait olan alanlar %37, vatandaş kamu alanlarını %47 ye çıkartmak istiyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ise bunu kabul etmiyor. Haliliye Belediyesi onaylı hali ile parselasyonu reddediyor. Ret gerekçesi kamu alanları eksik diyor.  İlave kamu alanlarını plana ekliyoruz Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanına sorduğumuzda vicdanı elvermiyormuş bunu öğrendik.

Maşuk 2. Etapta Belediye ve Hazine arazilerinin imar uygulamasını yapıp diğer vatandaşları kaderlerine terk ettiler. Çevre yolunda Mülkiyeti olan vatandaşlar halen sorunlarının çözüleceğini düşünüyorlar. Çevre yolunu açabilmek için imar uygulamasının bir bütün halinde yapılması gerekiyordu. 

Mahkeme uygulamayı esastan iptal edince mahkeme kararının gereğini yerine getirmek yerine alan sorunlu halde bırakıldı. Ne halleri varsa görsünler mantığı ile hareket edildi. Gaziantep’te 3 çevre yolu varken biz 3 kollu çevre yolumuzun 4. Kol yok çünkü şu ana kadar 1 tanesini açabilmişiz. Ama maalesef Vicdanları buna elverdi. 

Karaköprü Orman eteği 2 katlı olan bölgede 18. Madde uygulamasında EĞİTİM
ALANLARINI MALİYE HAZİNESİ YERİNE VATANDAŞ ADINA TESCİL ETTİLER. Vicdanları buna elverdi. Şanlıurfa’nın yolları dahi açılmamış yerlerinde Akaryakıt istasyonlarına onay verdiler çünkü rant var ama otel yapmak isteyenleri reddettiler çünkü yatırım var vicdanları buna elverdi. 

Karaköprü’de Ada bazında 10-12 kat yüksekliğinde site yapılabilirken, Maşukta 15 kat yapılabilirken Haliliye sınırları içerisindeki arazilerde Plan değişikliğine müracaat edenleri reddettiler. Yeşil Urfa dedikleri bölgede çarpık şekilde yapılaşma oluşmaktadır. Vicdanları buna elverdi. Rant varsa iş var, rant yoksa iş yok mantığı ile Belediyeler yönetilemez. Belediye Başkanının Teknik ekibine güvenmesi gerekir. İmar komisyonuna göndermesi kararın oradan çıkması gerekir.  

Harita Mühendisi Mustafa Açıkgöz son olarak ise “Kamuya alan bırakılması belediyeyi neden rahatsız eder anlamış değilim. Konuyla ilgili 3 defa görüştüm. Yüzüme karşı güzel olmuş eskisinden iyi belediyemize de arsa verirsiniz diyen, sonrada yapmıyorum vicdanım elvermiyor diyen tutarsız davranışlar sergilenmiştir. Yol götüremezmiş Altyapı götüremezmiş. Sayın Belediye Başkanım Cumhurbaşkanımız İstanbul’u 3 parçaya bölüp Kanal İstanbul’u yaparken, siz yol götüremem, altyapı götüremem diye bir sürü bahaneler üretiyorsunuz takdiri ŞANLIURFA KAMUOYUNA bırakıyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum