Halkın itirazı kazandı: Foça'da Kumburnu Plajı'nın satışı iptal!

Foça Belediyesi’nin Kumburnu Plajı’nın dahil olduğu yerlerine ilişkin satışı Foça halkı'nın itirazları üzerine iptal edildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ satışın iptalini sosyal medya hesabı üzerinden, ‘Biz bu sürecin takipçisi olmayı sürdüreceğiz. İzmir'in değerlerinin satılmasına izin vermeyeceğiz!’ mesajıyla duyurdu.

Halkın itirazı kazandı: Foça'da Kumburnu Plajı'nın satışı iptal!
04 Aralık 2020 - 17:34

Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, İsmetpaşa Mahallesi'ndeki Kumburnu Koyu'nu satışa çıkarma kararı almasının ardınadan Kasım ayı meclis oturumunda komisyonlara sevk edilen satış önergesi, ihtisas komisyonlarında Cumhur İttifakı meclis üyelerinin ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edilmişti. Foça halkında gelen itirazlar ve karşı duruşlar üzerine satış kararı geri çekildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Hamza Dağ, Foça Belediyesi’nin gayrimenkul satışına ilişkin kararın itirazlar üzerine geri çekildiğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Dağ, Kumburnu Plajı’nın da bulunduğu yerlerin satışını halkla birlikte engellemiş olduklarını ve sürecin takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Dağ’ın yaptığı paylaşım şu şekilde:

Foça Belediyesi itirazlar üzerine satış kararını geri çekmek zorunda kaldı. Kumburnu Plajı'nın da bulunduğu doğal güzelliklerin satışını halkımızla birlikte engellemiş olduk. Biz bu sürecin takipçisi olmayı sürdüreceğiz. İzmir'in değerlerinin satılmasına izin vermeyeceğiz!

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Z.Ülkü Göçet
    1 ay önce
    Satış önlendi.Cok güzel.Peki orasının hakkaniyetli ve düzgün bir şekilde değerlendirilebilmesi için bir öneriniz var mı?