Genç Gazeteciler Platformu'ndan basına yapılan saldırıya kınama!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları İzmir İl Kongresi’nde seçim sonrasında iki grup arasında kavga çıkmış, kavgada basın mensupları da darp edilmişti.

Genç Gazeteciler Platformu'ndan basına yapılan saldırıya kınama!
31 Ağustos 2020 - 15:12

Basın mensuplarından Oktay Güçtekin'e yaklaşık 50-60 kişilik grubun saldırdığı ileri sürülürken, olaya müdahale etmek isteyen bir başka gazeteci Tenzile Aşçı'nın ise kargaşada telefonun gasp edildiği öğrenildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Genç Gazeticiler Platformu yazılı bir açıklama yaparak, kongrede faillerin ortaya çıkarılmasını ve  en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep etti.

Genç Gazeteciler Platformu'nun açıklaması şu şekilde

"29 Ağustos Cumartesi günü yapılan CHP İl Gençlik Kolları Kongresinde, sandık sonuçlarının açıklanmasının ardından taraflar arasında çıkan kavgada, görevini yapmakta olan gazetecilere yönelik saldırı ve linç girişimi gerçekleşmiş, meslektaşlarımızın telefon ve teçhizatlarına el konulmuş, darp edilmişlerdir.

Türk demokrasisinin 4’ncü gücü büyük gücü olan ve kamunun haber alma hakkını savunmak adına kongrede bulunan gazetecilere yönelik sözlü ve fiziksel saldırı asla kabul edilemez.

Basın özgürlüğünün ayaklar altına alındığı bugünlerde, demokrasinin en önemli kalelerinden biri olan kentimizde, gazetecilere yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, sorumluların derhal konuya müdahale ederek failleri ortaya çıkarmasını ve  en ağır şekilde cezalandırmalarını diliyoruz."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum