Ege Üniversitesi'nden sonra bir hastanede daha ameliyatlar iptal!

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyatların ertelenmesinden sonra Türkan Özilhan Hastanesi’nde de aynı karar alındı. Türkan Özilhan Hastanesi’nde 15 Eylül’den itibaren acil olanlar da dahil tüm ameliyatların iptal edildiği personele bildirildi.

Ege Üniversitesi'nden sonra bir hastanede daha ameliyatlar iptal!
14 Eylül 2020 - 10:32 - Güncelleme: 14 Eylül 2020 - 10:35

Koronavirüs salgınında 1 Haziran’dan itibaren uygulanan normalleşme süreci korkulan sonuçlara neden oldu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde anestezi servisindeki bir hastada Covid-19 çıktığı ve bu nedenle anestezi çalışanları izolasyona alındığı için acil dışı ameliyatların durdurulmasından sonra  Türkan Özilhan Hastanesi’nde de aynı karar alındı.

Tüm ameliyatlar iptal

Türkan Özilhan Hastanesi’nde de sağlık çalışanlarında koronavirüs tespiti üzerine 15 Eylül’den itibaren acil olanlar da dahil tüm ameliyatların iptal edildiği personele bildirildi.

Koronovirüs mücadelesinde sağlık çalışanlarının önemine dikkat çeken İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, “Türkiye’deki 280 bin pozitif vakanın 30 bini aşkını sağlık çalışanı. Sağlık çalışanları 10 kat daha büyük risk altında. Mutlaka sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının düzenlenmesi gerekiyor. Koruyucu ekipmanların eksiksiz, aksatılmadan dağıtılması lazım. Sağlık çalışanlarının iş yükleri ve çalışma saatleri gözden geçirilmeli. Sağlık çalışanlarını kaybedersek pandemi mücadelesini kaybederiz. Sağlık hizmetleri durur. Pandemi ile en önde savaşanların kaybedilmesinin çok ciddi sonuçları olur” dedi.

A3 Haber Merkezi


YORUMLAR

  • 0 Yorum