Depreme ilk kurşun Menemen'den

Yardım’a olan aşkımız ve çabamız yadsınamaz

Depreme ilk kurşun Menemen'den
27 Ocak 2020 - 20:15
Yardım’a olan aşkımız ve çabamız yadsınamaz. Son yıllarda milyonlarca mazlumun yarasını saran ve dünyanın en çok yardım yapan ülkesi konumunda olan Türkiye, resmen insanlığın vicdanını temsil ediyor.

Elazığ’da çok üzücü bir deprem yaşadık. Deprem sadece binaları değil yüreğimizi de sarstı. Elazığ ve Malatya’da can kayıplarıyla yıpratıcı bir depremdi bu. Binalar yıkıldı; ama milletimizin yüreği dimdik ayakta. Her zaman ki gibi yine bir olmayı bildik. Dualar bir, duyan bir’di. Enkazın altında da üstünde de herkes tek yürek. Kimsenin aklına Türk, Kürt, Alevi, Sunni gibi absürt ayrımlar gelmedi. Milletimizle ne kadar gurur duysak az. Milletimiz dört bir yandan yardım gönderdi. Halen de göndermekte.
İşte bu yardım seferberliğini ilk başlatan, deprem haberi gelir gelmez, beş dakika içinde organize olmayı başarabilen bir belediyeden bahsetmek isterim sizlere. Menemen Belediyesi.Deprem anonsu ekranlardan geçer geçmez, Menemen Belediye Başkanı Serdar AKSOY’un talep ve çağrısıyla, Menemen Cumhuriyet Meydanı’na belediye elemanları ve araçları gönderilerek halkımızdan gelecek tüm yardımları toplatıp, 24 saat içinde yardım tırlarına yükleterek Elazığ’a ulaştırıldı. Yardımlarını ve dualarını esirgemeyen başta Menemen halkına, büyük bir hassasiyetle en hızlı şekilde yardım tırı hazırlatan Sayın Serdar AKSOY’a, özverilerinden dolayı şahsım adına teşekkür ediyorum.Öyle anlar vardır ki; O, bu ya da şu değil “insan” oluruz. Bizi kimliğimizden çıkarıp sadece insan yapan bu anlar doğal afetlerdir. Böyle anlarda ya içimizdeki nefreti kusar kötülerden oluruz ya da tamamen insan olmanın, olabilmenin gereğini yapar iyilerden oluruz. Seçim bize bağlı.
Bazen kızıp “İnsanlık öldü” diyoruz ya dostlar, hiç de öyle değil. Ölmemiş, yaşıyor. Yeter ki bir olalım, birbirimize inanalım.

Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum.

Sevgi, Selam ve Rahmetle

Emel Kocaoğlu

[email protected]

YORUMLAR

  • 0 Yorum