Deprem uzmanından uyarı: Bu gece evlere girmeyin!

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan, ". En fazla sarsıntı Seferihisar, Urla, Kuşadası, Bornova, Göztepe, Bostanlı ve Mavişehir’de görülmüştür. Özellikle bu saydığım yerlerde oturanlar bu gece evlerine girmesinler. Çok şükür ki deprem bu saatte oldu. Deprem akşam saatlerinde olsaydı etkisi daha fazla olacaktı" dedi.

Deprem uzmanından uyarı: Bu gece evlere girmeyin!
30 Ekim 2020 - 17:52
Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan, İzmir’deki büyük deprem sonrası uyarılarda bulundu. Ercan açıklamasında “en fazla sarsıntı Seferihisar, Urla, Kuşadası, Bornova, Göztepe, Bostanlı ve Mavişehir’de görülmüştür. Özellikle bu saydığım yerlerde oturanlar bu gece evlerine girmesinler” dedi.

Ercan’ın açıklaması şöyle:
"Deprem tam da bir hafta önce dediğim yerde oldu. Depremin olacağını üç aydır söylüyordum. Aydın’dan gelen kırıkla Seferihisar’dan gelen kırığın arasında her an deprem olabilir demiştim ve maalesef oldu. Bu depremle eşik değer aşılmıştır. İzmir ve Aydın illerinde özellikle Rum evlerinde yıkılmalar bekliyorum bunun dışında da bazı evlerde yıkılmalar olabilir. En fazla Sisam Adası’nda ve diğer Ege Adalarında yıkım bekliyorum. Bunun dışında yine depremler olacaktır bunlar, çok yıkıcı olmayacaktır ve hasar görmüş evler bu depremlerle yıkılacaktır. En fazla sarsıntı Seferihisar, Urla, Kuşadası, Bornova, Göztepe, Bostanlı ve Mavişehir’de görülmüştür. Özellikle bu saydığım yerlerde oturanlar bu gece evlerine girmesinler. Çok şükür ki deprem bu saatte oldu. Deprem akşam saatlerinde olsaydı etkisi daha fazla olacaktı."
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Selahatti AY
    7 ay önce
    Didimdeki yazlıkların kolon ve dıreklerini deprem çatlattı. Zaten yazlıklar deniz kumuyla yapılmış dökülüyor, 15 -20 yıllık evleri almayın, çatlakları sıvayıp satıyorlar . insanlar şüpelenmesin diye fiyatları yüksek tutuyorlar. Bu oyuna gelmeyin. Para verip hazır mezara girmeyin. Dıkkatli olun