Deniz Baykal'ın kızı parti kuruyor

CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın Halk Partisi adında parti kuracağı iddiası, CHP'de gündemi değiştirdi.

Deniz Baykal'ın kızı parti kuruyor
16 Ekim 2020 - 12:05 - Güncelleme: 17 Ekim 2020 - 10:17

Hürriyet'in yazarı Yalçın Bayer'inin iddiasın göre, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı parti kuruyor.

Bayer bugün yayımlanan "Antalyalı parti’ hikâyesinin ardındaki gerçekler CHP aşındırılıyor..." başlıklı yazısında "İktidar kanadında CHP’nin Kemalist kanadı gıdıklanıyor, ağır eleştiriler yapılıyor. Kemal Bey’in etrafında ‘adam’ kalmadı, nasıl bir genel başkan olduğu sorgulanmaya başladı. CHP’den yeni bir parti mi doğdurulmak isteniyor? Evet, dışarıda ‘üflenen’lere göre böyle" görüşünü savundu.

BAYKAL'IN KIZI GENEL BAŞKAN
"Partinin kurucuları olarak Yılmaz Ateş, Mehmet Sevigen, Algan Hacaloğlu, Mustafa Özyürek’in isimleri gündeme getiriliyor. Onur Öymen ve Şahin Mengü’nün adını fısıldayanlar da var, İsmi ‘Halk Parti’ olacakmış... Baykal’ın kızı da genel başkan olacakmış. En önemlisi, dışarda Baykal’ın bir görüşü ve beyanı geçmiyor. Muharrem İnce de gelebilir mi? CHP’nin ‘ağır’ bir abisi 'Baykal’ın bir beyanı yoksa bu işin bir ciddiyeti olamaz' diyor. Özet mi: Bu bir ittifak partisi olabilir, arkasında şimdiden ‘kontenjan’ hesabı vardır" diye yazdı.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan KARAKUŞ
    1 hafta önce
    Vurun ulan,vurun ben kolay ölmem. Kurun,kurun neyiniz varsa yapın.al birini vur ötekine,hiç farkınız yok.hepiniz beş para etmezsiniz. Sol gösterir sağ vurursunuz.