CHP'li Polat'tan Rektör Hotar'a zehir zemberek yanıt! Siyasi tatmin ve kayyum benzetmesi

CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, DEU Rektörü Hotar'ın 'Meyve veren ağaç taşlanır' diyerek kendisinini eleştirenlere hitaben yaptığı açıklamalara sert tepki gösterdi. Polat, "Kendisini bir an evvel çocuklarımıza ve bilime katkı sunmaya davet ediyoruz. Umarım aklını bir an evvel başına devşirir. Böylelikle belki bir dönem sonra gözden düşmüş siyasi Rektör Hanım'ı tekrar milletvekili yaparlar” dedi.

CHP'li Polat'tan Rektör Hotar'a zehir zemberek yanıt! Siyasi tatmin ve kayyum benzetmesi
28 Ekim 2020 - 15:27 - Güncelleme: 30 Ekim 2020 - 11:36

EGE'YE BAKIŞ/ Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hükhet Hotar 2019-2020 akademik yılı programı açılışında, CHP İzmir Milletvekilleri Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel ve Mahir Polat hakkındaki şikayetinin üzerinden düzenlenen fezleke konusu hakkında 'meyve veren ağaç taşlanır' diyerek kendisini eleştirenlere hitaben “İzmir’in, Türkiye’nin gündemi varken insanlar can derdindeyken, pandemi süreci varken Dokuz Eylül’le yatıp kalkmak biraz sağlıklı ruh hali gibi gelmiyor. Herhalde o kişilerin misyonu o. Ancak böyle gündeme gelebiliyorlar ya da belki başka yerlere gitmek istiyorlar ve mesaj veriyorlar” şeklinde açıklamalarda bulundu. Hotar'ın açıklamalarına zehir zemberek yanıt CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat'tan geldi. Polat, " Rektör Hanım gibi siyaseten gözden düşmüş bir hanımefendinin üzerinden bir yere gelmek istediğimi söylemek abes olur. Biz Rektör Hanım gibi rant ve algı yönetme işlerini bilmeyiz. Kendisini bir an evveler çocuklarımıza ve bilime katkı sunmaya davet ediyoruz" dedi.

BİLİM YUVASI DEĞİL SİYASİ TATMİN ARACI

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü'ne 'Kayyum Rektör' ifadelerini kullanan Polat, Dokuz Eylül Üniversitesi'nin akademik projelerle değil, mafyatik ilişkilerle ve ucu rant kokan projelerle çokça anıldığını ifade etti. Polat, “Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Hanım'ın vasıtasıyla, bilim yuvası olmaktan çok, bir partinin siyaset mecrası ve siyasi tatmin aracı oldu. Pandemi sürecinde yaptıkları mobbinglerle, İzmir Büyükşehir Belediyesi'yle girmiş olduğu polemiklerle, doktorlar ve sağlık çalışanları için çıkartmış olduğu nidalarla Rektör Hanım bakış açısını doğrudan bize gösterdi. Bunları bilim adına ve İzmir'de yaşayan yurttaşlar adına eleştirmek elbetteki bizim görevimiz” dedi.

“UMARIM AKLINI BAŞINA DEVŞİRİR”

Hotar'ın kendisini eleştirenlere hitaben 'Herhalde o kişilerin misyonu o. Ancak böyle gündeme gelebiliyorlar ya da belki başka yerlere gitmek istiyorlar ve mesaj veriyorlar' sözlerine cevaben konuşan Polat, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin üç dönemdir Yüksek Disiplin Kurulu üyesiyim. Daha ne olacağım? Olabileceğim yere kadar geldim. Dolayısıyla heralde Rektör Hanım gibi siyaseten gözden düşmüş bir hanımefendinin üzerinden bir yere gelmek istediğimi söylemek abes olur. Biz Rektör Hanım gibi rant ve algı yönetme işlerini bilmeyiz. Kendisini  bir an evveler çocuklarımıza ve bilime katkı sunmaya davet ediyoruz. Umarım aklını bir evvel başına devşirir. Türk bilimine ve Türk çocuklarına hayırlı hizmetler yapar. Böylelikle belki bir dönem sonra gözden düşmüş siyasi Rektör Hanım'ı tekrar milletvekili yaparlar” şeklinde konuştu.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum