CHP'li Gruşçu'dan yerel basına destek.. Gültepe Kentsel Dönüşüm mesajları..

CHP Konak ilçe Başkanı Çağrı Gruşcu Ege'ye Bakış gazetemize ziyarette bulundu. İzmir yerel basınının siyaseten sesi olmaya hazır olduklarını belirten Gruçşu, Gültepe Kentsel Dönüşüm Projesi'yle ilgili de gazetemize açıklamalarda bulundu.

CHP'li Gruşçu'dan yerel basına destek.. Gültepe Kentsel Dönüşüm mesajları..
15 Eylül 2020 - 14:40 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 - 15:09

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu , Ege'ye Bakış gazetemize ziyarette bulundu. İzmir basınının verdiği onurlu mücadeleyi takdir ettiğini dile getiriren Gruşçu, geçtiğimiz haftalarda CHP İzmir İl Gençlik Kolları seçiminde yaşanan basın mensuplarının darp edildiği olaylı kongre ve Gültepe’deki kentsel dönüşüm projesi hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.
Gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu dile getiren Gruşçu, “ Ne zaman çağırsak her toplantımıza gelen, tarafsız bir şekilde haberlerini yapan basın emekçilerimizin önemi çok büyük. Bugün arkadaşlarımızı ekibimizle ziyaret etmek istedik.  Sizin yaşadığınız sıkıntılara siyaseten çözüm bulmak adına destek olmaya, ses olmaya her zaman hazırız. Bizim göremediğimiz, eksik kaldığımız noktalarda da sizin yanımızda olduğunuzu bilmek bizlere de güven veriyor” şeklinde konuştu.
 
“Mesele hizmetse kavganın kimseye faydası yok”
 
Gültepe bölgesindeki kentsel dönüşüm projesi hakkında konuşan Gruşcu, “ Gültepe’de yıllardır projeler hazırlanıyor ama bir türlü uygulanamıyordu. Uygulamaya geçmeyen planların bir anlamı olmuyor.  Abdül Başkanımızın misyonu tam olarak da bu. Kolay bir bölge değil tabii ki. Belediyenin garantörlüğü var. Konak, İzmir’in kalbi. Dolayısı ile İzmir için önemi büyük. Aynı zamanda kentin dezavantajlı bölgelerini de barındırıyor. Bu bölgelerde ekonomik problemleri çözmek gerekiyor. Ama bu toplumsal bir sorun ve tek başına çözmemiz mümkün değil. Bunun için girişimlerde bulunuyoruz. Kadifekale gibi bir değerimiz var ve bir turizm merkezi haline getirmemiz gerekiyor. Kadifekale’den Kemeraltı Çarşısı’na kadar uzanan bir tarih bütünlüğü var. Ciddi bir cazibe merkezi haline gelebilir. Bu sadece belediyelerin çabası ile olacak iş değil. Sonuçta mesele hizmetse kavganın kimseye faydası yok. Topyekün  bir çalışma gerekiyor. Konak Belediyesi’nde bu konu da sıkıntı yaşamıyoruz. Abdül başkanımızın bu konuda kucaklayıcı bir tavrı var. Biz her zaman işbirliği için hazırız”  ifadelerini kullandı.


 
Bir suç varsa cezası da olacak
 
Geçtiğimiz günlerde CHP İzmir İl Gençlik Kolları seçiminde yaşanan basın mensuplarının darp edilmesi ve ekipmanlarına el koyulmasıyla İzmir'in ve CHP'nin gündemine oturan olayları üzücü olarak değerlendiren Gruşcu, “  Yaşananlardan dolayı örgüt olarak rahatsızız. Tasvip edilmeyecek bir olay. İl başkanlığımız takip ediyor. Bir suç varsa cezası da olacak. CHP olarak ilkelerimize hiç uymayan bir davranış. Nerede kaldı ahlaklı, ilkeli gençlik. Bu konuda müsamaha gösterilmemelidir. Bizler gençlere şans vermeliyiz. Ama yaratacağımız genç kadrolarda ahlaklı ilkeli arkadaşlarımızdan oluşturmalıyız” dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muzaffer
    1 ay önce
    İlçe başkanı neyi biliyorda gültepedeki kentsel dönüşüme destek veriyor. Gelsinler de bu düşüncelerini Gültepe halkına anlatsınlar. Ancak seçim zamanları buranın yolunu bildiğiniz için gelemezsin. O zamanda bizler sandıkta konuşacağız.