Büyük tehdit! İzmir'de su krizi kapıda

İzmir Milletvekili Bedri Serter, TBMM’nin 27.dönemin 4.yasama yılının açılışıyla birlikte İzmir’in sorunlarını seslendirmeye devam ediyor.

Büyük tehdit! İzmir'de su krizi kapıda
08 Ekim 2020 - 11:05

Serter, TBMM’nin ilk oturum gününde İzmir’in su problemini gündeme taşıdı. Serter, TBMM’de yaptığı konuşmada, TBMM’nin kapalı olduğu dönemde bizzat gidip gezdiği İzmir’in 23 ilçesinin ortak sorunu olan “su” sorununu gündeme taşıdı.

Serter, TBMM konuşmasında, yaz dönemi boyunca gezdiği tüm ilçelerde, başta Küçük Menderes bölgesinde yüksek sesle dile getirilen ilk ve en elzem konunun su olduğunu söyledi ve “İzmir ne diyor biliyor musunuz? Su krizi kapıda diyor” dedi.
 
Serter, Menemen’de, Emiralem Ovası’nda, halkla, muhtarlarla, oda temsilcileriyle ve çiftçilerle birlikte bir basın açıklaması yaptığını hatırlatarak “ Menemen, Bergama, Dikili, Aliağa, Foça, Ödemiş, Beydağ, Kiraz, Kemalpaşa sesleniyor, hükümetin de yapmaya söz verdiği barajları istiyorlar, göletleri istiyorlar, İzmir’in ihtiyacı olan ve hak ettiği suyun başka illere yönlendirilmemesini istiyor” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum