Bedavaydı 20 lira oldu! İzelman'dan Konak Vapur İskelesi açıklaması

Konak Vapur İskelesi'nin yan tarafında hizmet veren İzelman’a ait otoparkın bir kısmı yeniden ücretli oldu. Yaklaşık 3 yıldır tamamından ücretsiz hizmet verilen otoparkın paralı olan kısmından bundan böyle 20 TL’den hizmet verilecek.

Bedavaydı 20 lira oldu! İzelman'dan Konak Vapur İskelesi açıklaması
22 Eylül 2020 - 13:05 - Güncelleme: 22 Eylül 2020 - 13:29

EGE'YE BAKIŞ/ Alınan kararla ilgili konuşan İZELMAN Genel Müdürü Burak Alp Ersen, geçtiğimiz hafta uygulanmaya başlanan ücretli giriş politikasının vatandaştan gelen yoğun talep üzerine yürürlüğe konulduğu açıkladı. ”İş yerine geliyoruz, araçlarımızı koyacak yer bulamıyoruz burda değnekçiler türemeye başladı, araçlarımıza zarar veriyorlar” şeklinde vatandaşlardan yoğun şikayet almaları üzerine otopark için bir ücretlendirme yaptıklarını dile getiren Ersen, “ Vatandaşın yoğun kullanımı olan otoparkta uzun süreli kullanım oluyor. Şuan 0-24 saat aralıklı 20 TL gibi bir ücretlendirme söz konusu” dedi.

VATANDAŞ DEĞNEKÇİLERE MAHKUMDU

Otopark'ın çevresinde yaşanan park sıkıntısını fırsat bilen değnekçilerden ve hapçılardan vatandaşı kurtarmak için böyle bir önlem aldıklarını aktaran Ersen,  “Yarattığı trafik düzensizliği nedeniyle araçlar üst üste park etmek zorunda kalıyor, otoparktan çıkmakta güçlük çekiliyordu dolayısıyla hasarlı kazalar meydana geliyordu. Ulaşım Planlaması 2030 planlamasında şehir merkezindeki otoparkların yüksek ücretlendirilmesi, şehir çeperindeki otoparkların ise düşük ücretlendirilmesi gibi bir politikamız var. Bu aynı zamandaUluslar arası düzeyde bir kent politikası. Vatandaş gezmek için ya da bir saatliğine  aracıyla Konak'a geliyor fakat park yeri bulamıyor, değnekçilere mahkum oluyor. Çok daha yüksek ücretle aracını bırakıp anahtarı teslim etmek zorunda kalıyor.  Alternatif park alanı da sunamadığımız için bu sorunu bu şekilde çözüme kavuşturduk” şeklinde konuştu.

ÜCRET DÜZENLEMESİ YAPILABİLİR

Vapur İskelesi Otoparkı'nda bir bariyer sisteminin mevcut olmayışından kısa süreli park için bir ücretlendirme yapılamadığını ancak önümüzdeki zamanlarda bir bariyer sistemi kurulup kısa süreli parklanma için bir ücret düzenlenmesi de yapılabileceğini ifade eden Ersen, “Oradaki esnaf için belki zorlayıcı bi durum olabilir. Sabah 06:00dan akşam 20:00'ye kadar araçlarını bırakan esnaflar vardı. Ancak kent içindeki otoparklar esnaflardan ziyade dışarıdan kent merkezine kısa süreli gelen vatandaşlar için. İşini halletmek ya da alışveriş yapmaya gelen vatandaş park yeri bulamayınca, işini de halledemiyor alışverişini de yapamıyordu. Biz de hemşehrilerimizin geneline hizmet götürebilmek adına böyle bir düzenleme yaptık” dedi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ŞABAN HAKAT
    1 ay önce
    MAZERET ÜRETME İŞ YAP MADEM KANUNSUZ CAKALLARI AT DISARI KENDİ MEMURUNU KOY OLSUN BITSIN BURASI DAĞ BAŞIMI