Bayraklı Belediyesi sosyal belediyecilik görevlerini yerine getiriyor

Başkan Serdar Sandal'ın 7'den 70'e herkes için spor sloganıyla harekete geçen Bayraklı Belediyesi ücretsiz bir şekilde uzman hocalar eşliğinde spor yapma imkanını tüm halka sundu.

Bayraklı Belediyesi sosyal belediyecilik görevlerini yerine getiriyor
09 Ekim 2020 - 17:35

Mart ayı itibari ile ülkemizi de etkisi altına alan corona virüs sebebiyle uzun bir süre evde kal çağrıları ile alıştığımız hareketli hayatlarımızı bir kenara bıraktık. Evlerimizde geçirdiğimiz 3 aylık karantina sonrası evlerde bunalan, sıkılan ve hareketsiz kalan vatandaşlarımız için normalleşme süreci ile birlikte Bayraklı Belediyesi hızlı bir şekilde aksiyon aldı. Başkan Serdar SANDAL'ın 7'den 70'e herkes için spor sloganıyla harekete geçen Bayraklı Belediyesi ücretsiz bir şekilde uzman hocalar eşliğinde spor yapma imkanını tüm halka sundu.

İlçe çapında 13 farklı alanda açık ve kapalı spor tesislerinde sağlıklı yaşam, farkındalık aktiviteleri, survivour parkurları, jimnastik, kickbox, tekwando, masa tenisi, futbol, bisiklet, zumba, yoga, özel çocuk eğitim programları ile 4500 kişiye ulaşıldı.

Bu süreçte amatör spor kulüpleri de unutulmadı ve nakdi yardımlarla desteklendi.Elbette merak edilen asıl soru "ya corona tedbirleri?"
Bayraklı belediyesi bu konuda çok hassas davranarıyor. Düzenli dezenfeksiyon, fiziki mesafe ve sosyal bilinç herşeyden önce geliyor. Bu durumda da beklenen sonuç alınıyor ve yaklaşık 5 aylık süreçte hiç bir vakaya rastlanmıyor.

Sosyal ve siyasi alandan gelen, halkla iç-içe olan ve sokakları bilen birisi olarak halkımıza ve özellikle gençlerimize güzel bir kapı açan Bayraklı Belediyesine halkımız adına teşekkürü bir borç biliyorum.

YER-HİZ-DER BAŞKANI
HALİS GÜNEŞ
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum