Başkan Soyer'den gelir kaybı açıklaması

Başkan Soyer pandemi nedeniyle yaşanan gelir kayıplarının rakamlarını paylaşırken, faturanın 1 milyarı bulacağını söyledi ve çarpıcı bir mesaj verdi: Buna rağmen yatırım ve hizmetler devam ediyor. İşte tam da bu nedenle kıskançlık, partizanlığı, boş çekişmeleri bir yana bırakalım diyoruz!

Başkan Soyer'den gelir kaybı açıklaması
28 Eylül 2020 - 11:31 - Güncelleme: 28 Eylül 2020 - 11:35

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer sosyal medya hesaplarından yayınladığı 'not defteri' ile kenti bilgilendirmeye devam ediyor. 

Başkan Soyer pandemi nedeniyle yaşanan gelir kayıplarının rakamlarını paylaşırken, faturanın 1 milyarı bulacağını söyledi ve çarpıcı bir mesaj verdi: Buna rağmen yatırım ve hizmetler devam ediyor. İşte tam da bu nedenle kıskançlık, partizanlığı, boş çekişmeleri bir yana bırakalım diyoruz!

Soyer mesajında şunları kaydetti: Ulaşımda geçen yılın aynı dönemine göre hasılat kaybımız 259 milyon lira. Su gelirlerinde yüzde 55’lik azalma var. Genel bütçeden 176 milyon liralık kayıp söz konusu. Gelirlerden kayıp, giderlerin artışı sonucunda pandeminin faturasının 1 milyar lirayı bulacağı anlaşılıyor. Buna rağmen yatırım ve hizmetler devam ediyor. İşte tam da bu nedenle kıskançlık, partizanlığı, boş çekişmeleri bir yana bırakalım diyoruz. Sağlık krizi de ekonomik kiriz de çok ciddi. Biz işimize bakıyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum