Arda'dan 'onursal koordinatör' tartışmalarına yanıt: Bir kuruş kazancı varsa istifa ederim!

Arda'dan  'onursal koordinatör' tartışmalarına yanıt: Bir kuruş kazancı varsa istifa ederim!
24 Ağustos 2020 - 15:21

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’yı belediye bünyesindeki Dış İlişkiler Ofisi’ne onursal başkan olarak ataması ile ilgili ilgili açıklama yaptı. Halil Arda iddiaların ardından yaptığı kamuoyu açıklamasında 'Buradan Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Eşim Deniz Arda’nın belediyeden ve bağlı şirketlerinden “bir kuruş” kazanç elde ettiğinin tespit edilmesi halinde istifa edeceğimi kamuoyunun dikkatine sunuyorum.' dedi.

Bazı basın ve yayın organlarında Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda’yı belediye bünyesindeki Dış İlişkiler Ofisi’ne ataması tartışmalara neden oldu. Sosyal medyada “Onursal Koordinatör” başlığı altında açılan hashtag üzerinden çok sayıda kişi duruma tepki gösterirken açılan hashtag Twitter’da trend topic (ülke gündemi) oldu. Tartışmaların üzerine konuyla ilgili  Arda'nın açıklaması şöyle:

Kamuoyunda farklı bir noktaya çekilen eşime ait basılmış kartvizitlerle ilgili yanlış bilgileri düzeltme zorunluluğu doğmuştur.

Eşim Deniz Arda, belediyemizin hiçbir noktasında resmi olarak çalışmamaktadır. Siyasi danışmanım olarak bilgi ve birikiminden her zaman destek aldığım eşim, göreve geldiğimiz günden bu yana “gönüllü” olarak hem Gaziemir hem de belediyemiz için canla başla çalışmaktadır.
Söz konusu kartvizit, eşim Deniz Arda’nın ürettiği projelerle ilgili Türkiye’deki ve yurt dışındaki üniversiteler ile iş birliklerinde ve kardeş şehir çalışmalarında kurum için onursal çaba sarf ettiğini belgelemek amacıyla oluşturulmuştur.

Belediyemizde “Arda” soyadını taşıyan çocuk, eş ya da farklı bir akrabamız, damadımız çalışmamaktadır.
Buradan Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Eşim Deniz Arda’nın belediyeden ve bağlı şirketlerinden “bir kuruş” kazanç elde ettiğinin tespit edilmesi halinde istifa edeceğimi kamuoyunun dikkatine sunuyorum.

Halil Arda
Gaziemir Belediye Başkanı


YORUMLAR

  • 0 Yorum