Altay'ın otobüsüne taraftarlardan tam not: Atatürk imzasıyla yollarda

Altay'a iki yıldan bu yana hizmet veren otobüsün dış görünümü yeniden dizayn edildi

Altay'ın otobüsüne taraftarlardan tam not: Atatürk imzasıyla yollarda
27 Şubat 2020 - 15:52

Altay'a iki yıldan bu yana hizmet veren otobüsün dış görünümü yeniden dizayn edildi.  Siyah beyazlı kulüp otobüsü harika bir görünüme kavuşurken, bir ayrıntı siyah beyazlı taraftarları mest etti.Kulüp Başkanı Özgür Ekmekçioğlu tarafından iki yıl önce Altay'a kazandırılan otobüs yeni görünümüyle taraftarlardan tam not aldı.
Gri ve siyah pastel tonların üzerinde Altay armasının dalgalandırıldığı otobüste en çok beğeni toplayan ise Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerinin otobüsün üzerinde yer alması oldu.

Altaylılar'ın cumhuriyetin ilanından bir ay sonra yaptığı Ankara seyahati sırasında Karpiç Lokantası'nda İsmet Paşa ile yemek yiyen Gazi Mustafa Kemal Paşa, restoranda yemek yiyen Altaylılar'ın giyimine ve nezaketine hayran kalır.  14 Ekim 1925'te ise hayran kaldığı Altay'ı ziyarete gelir ve kulüp defterine şunları yazar:
"Altay Spor Kulübünde tanıdığım gençlik iftihara şayandır. Bu gençlik müvacehesinde istikbalin kuvveti ve saadeti en bariz görülmektedir." 

İşte bu sözlerin gururla otobüsün üzerinde yer alması ise Altaylı taraftarları onurlandırdı. Otobüsün yeni dizaynı büyük beğeni topladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum