Aliağa'da şok seçim sonucu: Kazandı ama koltuğa rakibi oturdu!

Aliağa'nın Karaköy Mahallesi'nde gerçekleşen muhtarlık ara seçiminde ilginç bir gelişmenin yaşandığı aktarıldı. Seçimde Yunus Türkmen ve Reşat Kara'nın yarıştığı belirtildi. Seçimi kazanan Türkmen'in ikametini taşıma tarihinin 6 aydan kısa olduğu için sandık sonucunun değiştiği öğrenildi. Seçim Kurulu'nun Kara'yı kazanan olarak ilan ettiği belirtildi.

Aliağa'da şok seçim sonucu: Kazandı ama koltuğa rakibi oturdu!
10 Haziran 2021 - 11:22

Gerçek İzmir'den Mehmet İşler'in haberine göre; Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından alınan karar gereği 6 Haziran Pazar günü  bazı mahalle muhtarlıklarında seçimler gerçekleşti.

Türkiye genelinde 765 yerde ara seçim için sandıklar kuruldu. İzmir'de 23 mahallenin yeni muhtarlarını belirlediği seçimde göreve gelenler merak edildi. Seçimin ardından 2 günlük itiraz süresi sonrasında mahallelerinde muhtarlık koltuğuna oturanlar belli oldu.

Aliağa'nın Karaköy Mahallesi'nde gerçekleşen muhtarlık seçiminde ilginç bir gelişme yaşandığı aktarıldı.

Seçim Yunus Türkmen ve Reşat Kara'nın yarışına sahne oldu. Sandıkta fazla oyu alan Yunus Türkmen'in seçimi kazandığı belirtildi.  Ancak Türkmen'in ikametini taşıma tarihi 6 aydan kısa olduğu için seçimin sonucu değişti. İlçe Seçim Kurulu'nun aldığı kararla Türkmen'in seçime katılım hakkını kaybettiği gerekçe gösterildi. Seçimin galibi olarak Reşat Kara'nın ilan edildiği belirtildi.  


YORUMLAR

  • 0 Yorum