Ak Parti Buca'da 'akrabalık' iddiaları!

Ak Parti Buca'da parti içi ekipleşme ve akrabaların yönetime getirilmesi iddiaları gündeme geldi. Parti yönetimlerinin 'aile limitet şirketi'ne benzetilmesi tartışmaları beraberinde getirdi.

Ak Parti Buca'da  'akrabalık' iddiaları!
12 Ekim 2020 - 16:25 - Güncelleme: 12 Ekim 2020 - 17:05

Ege'ye Bakış/ Ak Parti Buca İlçe Yönetim Kurulu'nun  Ak Parti Buca ilçesi 6'ıncı Olağan Kongresi'nde yer alan ilçe asıl yönetim kurulu adaylarının bir çoğunun parti mensubu kişilerin akrabası olduğu yönündeki iddialar parti içinde gerginlik yarattı.

Geçtiğimiz dönemlerde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın il ve ilçelerdeki 'ekipleşme ve akrabaların' yönetime getirilmesinin önüne geçileceğini duyurmuştu. Ancak duyurunun aksine Ak parti Buca İlçe Teşkilatı'nda akrabalık bağı olduğu iddiaları gündeme geldi.

Ak Parti Buca Yönetim Kurulu'nun ilçe asil yönetim kurulu adaylarından oluşan listedeki isimlerin bir çoğunun akraba olduğu yönündeki iddialara ise parti yönetiminden bir cevap gelmedi.

Ak Parti Buca Yönetim Kurulu Üyesi Faik Kırdağ ve Ak Parti Buca Meclis Üyesi Zeynep Şen parti içinde ekipleşme ve akrabalık ilişkilerinin etik anlayıştan uzak olduğunu iddia ederken, Kırdağ kişisel sosyalm medya hesabından "Reis teşkilata konuşuyor aynı soyadında yani seçilmişlerin yakınları yönetim kadrolarında olmayacak diye netice Baba oğul, abi, kardeşler olarak yönetimlerde maşallah. "AİLE" limiteti gibi olmuş. Soruyorum... Buca' ya büyük beklentilerle atanan sayın başkana önümüzdeki yıllarda siyaset yapma düşüncen var mı?" şeklindeki paylaşımı gündeme oturdu. 

Aralarında akrabalık ilişkisinin bulunduğu iddia edilen liste bu şekilde:


YORUMLAR

  • 0 Yorum