71 yaşında Covid-19'u ve beyin felcini yendi

Kütahya’da corona virüs tedavisi gördüğü sırada beyin felci geçiren 71 yaşındaki hasta, yapılan başarılı müdahale ile sağlığına kavuştu.

71 yaşında Covid-19'u ve beyin felcini yendi
14 Kasım 2020 - 09:40

Kütahya’da yeni tip corona virüs (Covid-19) tedavisi gördüğü sırada beyin felci geçiren 71 yaşındaki hasta, yapılan başarılı müdahale ile sağlığına kavuştu.

Kütahya’da yaşayan 71 yaşındaki İbrahim Karabiber'in, Kütahya Sağlık Bilimleri Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan testleri sonucunda corona virüs taşıdığı anlaşıldı.

Hastanenin pandemi yoğun bakım servisinde tedavisine başlanan Karabiber, tedavisine devam edildiği sırada sol tarafında oluşan güçsüzlük nedeniyle acil servise sevk edildi.

Burada yapılan tahlil ve tetkikler neticesinde hastanın, virüsün etkisiyle şah damarında pıhtılaşma olduğu saptandı. Yapılan operasyon sunucu Karabiber, felç olma riskini atlattı.

Sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu edilen İbrahim Karabiber, “Hastalığa kapıldık bir şekilde. Hocam çok zor bir operasyon yaptı. Şah damarımda pıhtılaşma olduğu için anjiyo yaptı hocam. Hocama çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Çok şükranlarımı sunuyorum. Allah hepimizi korusun bu hastalıktan.” diye konuştu.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum